Programmeerimisnädal Code Week/7.-22.10

22. oktoober 2017

7.-22. oktoobrini 2017 toimub viies üleeuroopaline programmeerimisnädal, mille eesmärk on programmeerimist lihtsal, lõbusal ja kaasahaaraval viisil tutvustada. Kutsume kõiki aastapäevaüritustel osalema, samuti ise Code Week'i raames üritusi korraldama. Viige läbi programmeerimisüritusi õpilastele, õpetajatele, vanematele, vanavanematele või hoopis kolleegidele ning aidake neil mõista digitaalmaailma ja selles ka osaleda!

2016. aasta programmeerimisnädalal oli Eesti kõige aktiivsem riik, kes programmeerimisteemalisi üritusi korraldas ja suurel hulgal huvilisi kaasas. Jätkame sama uhkelt ka sel aastal, et Eesti saaks programmeerimisnädala kaardil särada ning silma paista!


Kuidas programmeerimisnädalal kaasa lüüa:

❶ Korralda oma üritus

Programmeerimisalaseid üritusi on oodatud korraldama kõik, kellel selleks soovi ja huvi on. Ürituse sihtgrupp ja vorm on iga korraldaja vaba valik – selleks võib olla koolitus, töötuba, loeng, avatud uste päev, võistlus või mõni muu programmeerimise ja IT-ga seotud ettevõtmine. Üritus lisage kindlasti ka Code Week kaardile: http://events.codeweek.ee.

  • Tasub uurida Code Week’i kodulehte, sest sealt leiab hulgaliselt praktilisi näpunäiteid ning allikaid, kuidas üritusi paremini ette valmistada ja läbi viia.

  • Osalusvõistlus CodeWeek4All challenge - kutsuge oma kooli programmeerimisüritustele kaasama kõiki õpilasi ja teenima Euroopa Komisjonilt tipptasemel programmeerimisoskuse tunnistuse.


❷ Osale Code Week'i üritustel

Kõik programmeerimisüritused kantakse Code Week kaardile, kust leiab hõlpsasti ka enda kodukandis toimuvad tegevused. Üritused leiab programmeerimisnädala maailmakaardilt>>

7.-22. oktoobrini toimuvad ProgeTiigri programmi ja Targalt internetis projekti raames tasuta õpitoad lastele ja noortele üle kogu Eesti. Vaata lähemalt ning leia enda regiooni õpitoad >>

❸ Aita levitada sõna

Aita levitada sõna programmeerimisnädala kohta, osalema ootame igas vanuses huvilisi! #codeEU

  • Kui tekib küsimusi või mõtteid programmeerimisnädala kohta, võtke aga julgelt ühendust! Sel aastal on programmeerimisnädala saadikuks Eestis HITSA kommunikatsioonispetsialist Laura Vetik (laura.vetik@hitsa.ee).

Üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week on rohujuuretasandi ettevõtmine, mille algatasid 2013. aastal Euroopa Komisjoni noored digitaalarengu tegevuskava nõustajad. Code Week’i tegevustesse on tänaseks kaasatud üle 50 riigi kogu maailmast. Programmeerimisnädala üritused kantaks ühtsele kaardile. Eestis koordineerib Code Week’i tegemisi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.