Registreeru Võrgustik Võrgutab seminarile "Koostöös peitub jõud"

15. veebr

Võrgustik Võrgutab seminar „Koostöös peitub jõud“ toimub 15. märtsil Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Seminarile ootame haridustöötajaid kõikidelt haridusastmetelt, osalemine on tasuta!

Taotle oma e-kursusele kvaliteedimärki

06. veebr

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kuulutab välja 2018. aasta e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru. Taotlusi saab esitada 20. veebruarist kuni 12. märtsini 2018.

Turvalise interneti päev 6.veebruaril

05. veebr

Tänavu tähistatame rahvusvahelist turvalise interneti päeva 6. veebruaril. Seekordne teema „Loo, suhtle ja jaga hoolivalt – parem internet algab sinust“ aitab tõstatada interneti suhtluskultuuri valukohti ja otsib võimalikke lahendusi, et internet oleks kriitika, kiusamise ja hukkamõistu asemel üksteise toetamiseks. Kirjuta artikli sissejuhatus siia

Otsime IT Akadeemia programmi kutsehariduse projektijuhti

26. jaan

Seoses IT Akadeemia programmi tegevuste täienemisega otsime HITSA meeskonda IT Akadeemia programmi kutsehariduse projektijuhti. Kandideerimise tähtaeg on 11. veebruar 2018.

Ilmunud on HITSA veebruarikuu infokiri

26. jaan

Ilmunud on HITSA veebruarikuu infokiri, kust leiab HITSA uudised ning jaanuari lõpus ja veebruaris algavate täienduskoolituste info.

HITSA strateegia 2018–2020 toetab digipädevuste kasvu ühiskonnas tervikuna

25. jaan

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse uus strateegia aastateks 2018 – 2020 rõhutab tõenduspõhise lähenemise tähtsust IKT-hariduse ning tehnoloogiakasutamise suunamisel ning haridusasutuste toetamist digipöörde elluviimisel, seda nii info ja oskusteabega kui ka taristu kaasajastamisega.

TÖÖKUULUTUS: Ootame HITSA meeskonda seire projektijuhti

22. jaan

Otsime HITSA meeskonda seire projektijuhti, kelle ülesanne on koondada ja vahendada Eesti haridusmaastikul teavet tehnoloogia uutest arengutest ning nende rakendamisest hariduses. Kandideerimise tähtaeg 7. veebruar 2018.

TÖÖKUULUTUS: IKT teenuste konsolideerimise programmijuht

16. jaan

Ootame HITSAga liituma IKT teenuste konsolideerimise programmijuhti. Kandideerimise tähtaeg 2. veebruar 2018.

Aasta lõpuks uuendatakse ligi 170 kooli internetivõrgud

15. jaan

Koolide digitaristu kaasajastamise programm on jõudnud 53 Eesti koolini, 2018. aastal on plaanis kaabeldada ning Wi-Fi tugijaamade jm vajalike seadmetega varustada veel sadakond üldhariduskooli. Programmi esimene etapp saab läbi 2018. aastaga ning läheb maksma 5 miljonit eurot.

IT Akadeemia arendusprojektide taotlusvooru tähtaeg on 22. jaanuar!

10. jaan

IT Akadeemia programmi raames on kõrgkoolidele avatud taotlusvoor õppekavade arendusteks, et edendada tudengite IKT oskusi. Taotlusvooru kogueelarve on ligi 800 000 eurot, taotlusi saab esitada kuni 22. jaanuarini.

eTwinningu seminaril tuleb juttu virtuaalreaalsuse kasutamisest projektõppes

02. jaan

12. jaanuaril toimub HITSA Nutiklassis eTwinningu seminar "Virtuaalreaalsus eTwinning projektides", kuhu on oodatud alus-, üld- ja kutsehariduse õpetajad. Seminaril räägime virtuaalreaalsuse kasutamisest eTwinning õpiprojektides.

HITSA mälestab Tartu Ülikooli rektorit Volli Kalmu

23. dets

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus avaldab sügavat kaastunnet meie seast lahkunud Tartu Ülikooli rektori ning HITSA nõukogu liikme Volli Kalmu perekonnale ja lähedastele.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse pühadetervitus

20. dets

Soovime Teile rahulikke jõule ja head uut aastat! Vaata meie jõulutervitust siit>>

OTSEÜLEKANNE: Võrgustik Võrgutab seminar "Nutikoolimaja" (1)

07. dets

10. aastapäeva tähistaval Võrgustik Võrgutab seminaril lahkame nutikoolimaja anatoomiat - mis teeb targast majast või kaasaegsest koolimajast nutikoolimaja. Jälgi otseülekannet HITSA kodulehelt!

IKT juhtide infopäeva materjalid nüüd järelvaadatavad

06. dets

30. novembril toimus Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala asutuste ning kohalike omavalitsuste asutuste IKT juhtidele infopäev, kus anti ülevaade HTMi haldusala IKT projektidest ja HITSA teenustest. Infopäeva ettekanded on nüüd järelvaadatavad!

ProgeTiigri programmi hakkab juhtima Kristi Rahn

27. nov

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuses alustab ProgeTiigri programmijuhina tänasest tööd Kristi Rahn.

HITSA ja ITL kuulutasid välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja

24. nov

Eile, 23. novembril kuulutasid Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja. Tänavune stipendiaat on Tallinna Tehnikaülikooli arvutisüsteemide õppekava doktorant Konstantin Shibin.

Eesti noored tõid ülebaltiliselt digitehnoloogiate konkursilt esikoha

20. nov

15.-17. novembrini toimus Lätis Ventspilsis esimene ülebaltiline digitehnoloogiate konkurss „Ventspilsi IT-väljakutse“, kus IT-teadmistes võtsid mõõtu kolme Balti riigi noored. Vanimas vanuserühmas, 10.-12. klasside arvestuses tuli esikohale Pärnu Sütevaka Gümnaasiumi meeskond.

Kõrgkoolid saavad taotleda toetust IKT oskuste tugevdamiseks

15. nov

HITSA avas IT Akadeemia programmi 2018. aasta arendusprojektide taotlusvooru kõrgkoolidele, mille eesmärk on viia tööturul vajalike IKT oskuste õpetamine uuele tasemele ning kaasata õppeprotsessi võimalikult innovaatilisi lahendusi. Toetust saavad taotleda kõik Eesti kõrgkoolid.  

Avatud on registreerumine Võrgustik Võrgutab seminarile "Nutikoolimaja"

09. nov

Ootame kõiki haridustöötajaid osalema Võrgustik Võrgutab seminaril „Nutikoolimaja“, mis toimub 7. detsembril TTÜ Mektorys. Seminaril osalemine on tasuta!

Saksa kõrgetasemeline delegatsioon külastas HITSAt

08. nov

7. novembril külastas HITSAt Saksamaa haridusjuhtide ja suurettevõtete juhtide delegatsioon, kes tutvus digioskuste õpetamise ja digivahendite kasutamisega Eesti koolides.

Tõrked Moodle'i töös - uuendatud (6)

04. nov

Laupäeval kell 7.00 toimunud HITSA Moodle'i uuendamisel tekkisid ettenägematud tõrked. Moodle töö on praeguseks taastatud.

IKT sügiskonverentsil uuritakse digiõppevara ja lennutatakse droone

25. okt

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, Tallinna Haridusamet, eKool ja Tallinna Reaalkool korraldavad täna, 25. oktoobril haridustöötajatele suunatud IKT sügiskonverentsi „Tehnoloogiarikas kool“, kus märksõnaks on tehnoloogia laiaulatuslikum kasutamine õppetöös. Konverentsil osaleb 300 õpetajat ja koolijuhti üle Eesti.

TÖÖKUULUTUS: HITSA otsib IT Akadeemia programmi nõunikku

16. okt

HITSA otsib oma kollektiivi IT Akadeemia programmi nõunikku. Kandideerimise tähtaeg on 31. oktoober 2017!

Vaata otseülekannet Võrgustik Võrgutab seminarilt

12. okt

Täna kell 10.00 algab Võrgustik Võrgutab seminar „Digipöörane kool“, mille otseülekannet saab jälgida HITSA kodulehel.

HITSA ja ITL kuulutavad välja konkursi Ustus Aguri stipendiumile

09. okt

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus koostöös Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liiduga (ITL) kuulutavad välja ITL-i Ustus Aguri stipendiumikonkursi doktoranditele. Välja antakse üks stipendium ning selle suurus on 2000 eurot.

Code Week paneb taas tuhanded noored programmeerima

06. okt

7.-22. oktoobrini toimub üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis toob kokku tuhanded programmeerimishuvilised ka Eestis. Kahe nädala jooksul toimub üle 150 IT ja programmeerimisteemalise tasuta ürituse, kus huvilised saavad roboteid programmeerida, virtuaalreaalsusega tutvuda, animatsioone ja mänge luua jpm.  

Eesti koolidesse jõuab riigi toel 3,9 miljoni euro eest digivahendeid

03. okt

Viimaste aastate suurima digivahendite toetusmeetme raames soetatakse 416-le Eesti põhikoolile süle-, tahvel- ja lauaarvuteid ning nende juurde kuuluvaid lisasid. Toetuse saamiseks esitasid koolipidajad oma koolide digipöörde tegevusplaanid, millega nüüd kõik huvilised tutvuda saavad.

Eesti õpilased on oodatud digitehnoloogiate konkursile „Ventspilsi IT-väljakutse 2017”

28. sept

HITSA kutsub 4.-12. klassi õpilasi osalema esimesel üle-baltilisele konkursil „Ventspilsi IT-väljakutse 2017”, mis paneb proovile noorte teadmised ja oskused digitehnoloogiate kasutamisest. Võistlustulle astuvad noored nii Eestist, Lätist kui ka Leedust. Konkursi esimene voor kestab kuni 20. oktoobrini, finaal toimub 15.-17. novembrini.

Lastele korraldatakse 120 tasuta tehnoloogia õpituba üle Eesti

27. sept

HITSA eestvedamisel korraldavad õpetajad ja haridusasutused 7.-22. oktoobrini 120 õpituba üle kogu Eesti, et tutvustada lastele ja noortele, kuidas tehnoloogiat enda kasuks tööle panna. Õpitube viiakse läbi üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Weeki raames.

Kutse: IKT sügiskonverents "Tehnoloogiarikas kool" toimub 25. oktoobril

26. sept

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, Tallinna Haridusamet, eKool ja Tallinna Reaalkool kutsuvad õpetajaid ja koolijuhte 25. oktoobril 2017 taas IKT sügiskonverentsile. Sedapuhku on konverentsi läbivaks teemaks "Tehnoloogiarikas kool".

Töökuulutus: HITSA otsib ProgeTiigri programmijuhti

12. sept

HITSA kuulutab välja konkursi ProgeTiigri programmijuhi ametikohale. Kandideerimise tähtaeg on 25. september 2017.

Avatud on registreerumine Võrgustik Võrgutab seminarile 12. oktoobril

12. sept

Kutsume õpetajaid, koolijuhte, haridustehnolooge jt haridustöötajaid selle õppeaasta esimesele Võrgustik Võrgutab seminarile "Digipöörane kool*", mis toimub 12. oktoobril Tallinna Teeninduskoolis. Osalemine on tasuta.

Code Week paneb Eesti programmeerima

07. sept

7.-22. oktoobrini 2017 toimub viies üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis aitab tuua programmeerimise iga huviliseni lihtsal, lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub koole, ettevõtteid jt organisatsioone Code Weeki raames programmeerimisalaseid üritusi korraldama, tehnoloogia töötubade läbiviimiseks saab taotleda ka toetust.

Valdkondlikud digioskused muutuvad kutsehariduses üha olulisemaks

24. aug

Täna, 24. augustil toimub Rakvere Ametikoolis digitehnoloogia teemaline kutsehariduse seminar „Digimeister 2017: kätelkõnd“, mille fookuses on muutunud õpikäsituse ning digipöörde toetamine kutseõppes. Seminar toob kokku ligi 250 õpetajat üle kogu Eesti.

HITSA juriidiline aadress on muutunud

02. aug

Seoses IT Kolledži ja TTÜ liitumisega muutub HITSA juriidiline aadress, edaspidi palume kõikidel arvetel, lepingutel jm dokumentidel kasutada uut aadressi: Akadeemia tee 21/1, 12618 Tallinn.

TTÜ ja IT Kolledž ühinevad suurimaks IT-õppe kompetentsikeskuseks

01. aug

1. augustil jõustus Tallinna Tehnikaülikooli ja IT Kolledži ühinemisleping, millega moodustus Eesti suurim IT-õppe kompetentsikeskus.

Skype toetab Eesti noorte magistriõpinguid 8000 euroga

01. aug

Skype Eesti ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus valisid välja loodusteadusi õppiva magistrandi, kes saab 8000 euro suuruse stipendiumi õpinguks välisülikoolis. Tänavune stipendiaat on Tartu Ülikooli värske vilistlane Mari-Liis Aru, kes jätkab õpinguid Liège'i Ülikoolis Belgias.

SAISi kaudu on esitatud rohkem kui 55 000 avaldust

19. juuli

Tänavusel suvisel sisseastumise perioodil on SAISi kaudu esitatud 55 000 avalduse 26 õppeasutusse. Sel aastal võttis SAISi kaudu sisseastumisavaldusi vastu 8 kooli rohkem kui eelmisel aastal, lisaks kõrg- ja kutsekoolidele kasutab SAISi esmakordselt ka üks gümnaasium. 

Haridusasutustele arendatakse ühtset veebilehtede platvormi

18. juuli

Haridusasutuste veebilehtede ühtlustamiseks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) arendamas ühtsel sisuhaldustarkvaral ja halduspõhimõtetel tuginevat veebiplatvormi ja majutusteenust.

Huawei, AS Datel ja HITSA alustasid koostööd Eesti koolide kaasajastamiseks

12. juuli

Huawei, AS Datel ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) allkirjastasid memorandumi, mille eesmärk on kaasajastada Eesti koolide digitaristut.

Rahvusvaheline küberkaitse suvekool keskendub sotsiaalsele manipulatsioonile

10. juuli

10.–14. juulini toimub Tallinnas rahvusvaheline küberkaitse suvekool doktorantidele ja teadlastele, mille fookuses on inimfaktori nõrkustele rõhuvad rünnakud küberruumis, kuidas neid ära tunda ja vältida. Juba kolmandat aastat toimuv suvekool toob Eestisse küberjulgeoleku, IT-õiguse, arvutiteaduse ning psühholoogia valdkonna eksperdid ja praktikud, kokku on osalejaid 16 riigist üle kogu maailma.  

Teadaanne IT Kolledži ja Tallinna Tehnikaülikooli ühinemisest

30. juuni

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ja Tallinna Tehnikaülikool sõlmisid 16. novembril 2016 lepingu Eesti Infotehnoloogia Kolledži ja Tallinna Tehnikaülikooli ühinemiseks. Ühinemise kuupäev on 01.08.2017.

Loomisel on esimesed informaatika digiõpikud

20. juuni

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) kuulutab välja hanke põhikooli I ja II kooliastmele (8-13aastastele õpilastele) informaatika digiõpikute loomiseks. Eesmärk on pakkuda senisesse informaatika ainekavasse täiendavad õppeteemad, mis aitaksid õpilastel paremini eluks vajalikke IT-oskusi omandada. Digiõpikud valmivad 2018. aasta kevadel.

Sel aastal lõpeb HITSA postiteenuse pakkumine

15. juuni

Seoses teenusteportfelli ümberkujundamisega on HITSA otsustanud lõpetada e-postiteenuse osutamise alates 01.01.2018.

Code Week 2017: koolid saavad taotleda Google'i stipendiumit kuni 14. juulini

12. juuni

Tänavu oktoobris, 7.-22. oktoobril tähistame viiendat üleeuroopalist programmeerimisnädalat Code Week. Code Week’i eesmärk on tutvustada programmeerimist lihtsalt, lõbusalt ja kaasahaaravalt – nii, et see jõuaks võimalikult paljude huvilisteni. Tegevuste läbiviimiseks saab taotleda Google'i stipendiumit kuni 14. juulini.

EENetil on külas noored töövarjud

07. juuni

6.-8. juunini on HITSA struktuuriüksuse EENeti kontoris töövarjupraktikal Tartu Tamme Gümnaasiumi infotehnoloogia suuna õpilased. EENeti tegemistega tutvuvad Steve Martin Villemson, Robin Nõmmela, Tiit Tartlan ja Kateriina Keres.

Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile

06. juuni

Skype ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) kuulutavad välja konkursi 2017. aasta Skype’i välisõpingute magistristipendiumile. Sel aastal antakse välja üks stipendiumi summas 8000 eurot, mida saavad taotleda reaalerialade tudengid kõikidest Eesti kõrgkoolidest.  

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutust asub juhtima Heli Aru-Chabilan

05. juuni

Tänasest, 5. juunist alustab tööd Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) uus juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan.

Ajutised tõrked Moodle'i kasutamisel (2)

30. mai

Seoses HITSA Moodle'i kolimisega võib süsteemi töös esineda ajutisi tõrkeid. Kõikide probleemide lahendamisega tegeleme koheselt ja anname parima, et Moodle oleks tööajal kättesaadav. Vabandame ebamugavuste pärast!

IKT-hariduse uuringu esitlus on järelvaadatav

22. mai

16. mail esitlesid HITSA ja Praxis uuringut „IKT-haridusest: digioskuste õpetamine, hoiakud ja võimalused lasteaias ja üldhariduskoolis“. Uuringu esitlust saab järelvaadata HITSA kodulehel, samuti saab tutvuda uuringu lõpparuandega.

Täna selgusid parimad noored mänguloojad

20. mai

Täna toimunud HITSA õpilaskonkursi „Mängumaraton“ finaalis selgitati välja parimad noored mänguloojad. Enim auhinnalisi kohti noppis Peetri Lasteaed-Põhikool Harjumaalt, Tartu Kivilinna Kool ning Türi Põhikool.

Suurel mängude maratonil selguvad Eesti parimad noored mänguloojad

19. mai

Homme, 20. mail selguvad Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud õpilaskonkursi „Mängumaraton“ võitjad. Konkursile laekus 95 omaloodud mängu ligi 240 õpilaselt üle Eesti, võistlustööde seas on nii mobiilimänge, robotimänge, mälumänge kui ka lauamänge.

Uuring: Eesti koolid vajavad digihariduse süsteemsemat korraldust

16. mai

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) tellitud ja Praxise läbi viidud uuringust selgub, et Eesti üldhariduskoolides on digioskuste õpetamise korraldus ebaühtlane, juhuslik ja ebasüsteemne. Õpilaste digitaalse kirjaoskuse arendamisele aitaksid kaasa riigi selgemad hariduspoliitilised sihid, õpetajate oskuste parandamine ning õpetajate ja õpilaste koostöö.

ProgeTiigri „Mängumaratonil“ selguvad Eesti parimad noored mänguloojad

15. mai

Tänavusele Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud õpilaskonkursile „Mängumaraton“ laekus 95 omaloodud mängu ligi 240 õpilaselt üle Eesti, enim töid laekus Harjumaalt ja Ida-Virumaalt. Parimad mänguloojad selgitatakse välja 20. mail toimuvas finaalis. 

SAISi kaudu saab koolidesse kandideerida vaid kehtiva mobiil-ID või ID-kaardiga

12. mai

Läheneva sisseastumise perioodiga seoses tuletab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kõikidele kõrgkoolidesse ja kutsekoolidesse kandideerijatele meelde, et sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kasutamiseks on vajalik kehtiv ID-kaart või mobiil-ID.

Koolide kohtvõrke kaasajastatakse 1,5 miljoni euro eest

04. mai

HITSA sõlmis üldhariduskoolide digitaristu kaasajastamise programmi raames raamlepingud viie ettevõttega, kes teostavad 2018. aasta lõpuni 150 üldhariduskooli kohtvõrgu kaabelduse kaasajastamise. Kokku on ainuüksi kaabelduse kaasajastamise eelarve 1,5 miljonit eurot.

Töökuulutus: HITSA otsib infoturbejuhti

03. mai

HITSA kuulutab välja konkursi infoturbejuhi ametikoha täitmiseks. Kandideerimistähtaeg on 31. mai 2017.

Valminud on uuring IKT-haridusest Eesti lasteaedades ja üldhariduskoolides

03. mai

16. mail esitletakse Eesti Infotehnoloogia Kolledžis digioskuste õpetamise uuringut, mis kaardistab esmakordselt nii põhjalikult infotehnoloogia õpetamise Eesti üldhariduskoolides ja lasteaedades.

IKT-oskuste arendamist kõrgkoolides toetatakse poole miljoni euroga

24. apr

2017. aastal toetab HITSA IT Akadeemia programmist Eesti kõrgkoolide arendusprojekte 525 000 euroga. Eesmärk on tugevdada Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kõrgharidust ning suurendada IKT-oskuste arendamist ka teistel erialadel. Suurim huvi oli toetuse saamiseks projektidele, millega soovitakse arendada valdkondlike IKT-oskuste õpetamist ning infotehnoloogiliste lahenduste kasutamist teistel erialadel.

Tööpakkumine: HITSA otsib süsteemiadministraatorit

20. apr

HITSA kuulutab välja konkursi süsteemiadministraatori ametikoha täitmiseks. Kandideerimistähtaeg on 12. mai 2017.

Selgunud on ProgeTiigri seadmete taotlusvooru tulemused

20. apr

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud ProgeTiigri seadmete taotlusvooru laekus 400 taotlust lasteaedadest ja üldhariduskoolidest üle Eesti. Toetust saab 58 kooli ning 110 lasteaeda kogusummas 250 000 eurot.

Tõrked HITSA veebilehtedel 20. aprillil

17. apr

Neljapäeval, 20. aprillil kl 13-19 võib seoses serverite kolimisega esineda tõrkeid HITSA hallatavatel veebilehtedel, sh koolitus- ja õppematerjalide lehtedel. Palume vabandust võimalike ebamugavuste pärast!

Valminud on soovitused IT-teenuste korraldamiseks haridusasutustes

12. apr

Üldhariduskoolide digitaristu kaasajastamise programmi raames on valminud kogumik soovitustega IT-teenuste korraldamiseks haridusasutustes.

Katkestus EENeti teenuste toimimises 11. aprillil

06. apr

Teisipäeval, 11.04.2017 kell 17:00 kuni 20:00 toimub kõikide EENeti teenuste, sh majutatud infosüsteemide katkestus.

Avatud on registreerumine kutsehariduse seminarile "Digimeister 2017: kätelkõnd"

05. apr

HITSA kutsub kutseõppeasutuste juhte, õpetajaid ning haridustehnolooge kutsehariduse praktilisele seminarile "Digimeister 2017: kätelkõnd", mis toimub 24. augustil Rakvere Ametikoolis ning on kõikidele osalejatele tasuta.

Konkurss HITSA juhatuse esimehe ametikoha täitmiseks

03. apr

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse nõukogu kuulutab välja konkursi HITSA juhatuse esimehe ametikoha täitmiseks. Tähtaeg on 21. aprill.

HITSA juhatuse esimees lahkub ametist

31. märts

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse nõukogu otsustas kutsuda tagasi juhatuse liikme Erki Urva, kes on ametis olnud alates 2011. aasta novembrist.

„Mängumaraton“ paneb proovile noorte IT-oskused

28. märts

Kuni 20aastased lapsed ja noored on oodatud HITSA tänavusele õpilaskonkursile „Mängumaraton“, mis paneb proovile noorte teadmised turvalisest internetikasutusest ja programmeerimisest. Võistlusele on oodatud õpilaste endi loodud mängud, olgu selleks siis arvutimäng, mobiiliäpp või hoopis laua- või kaardimäng. Võistlustööde tähtaeg on 23. aprill.

Selgunud on e-kursuse kvaliteedimärgi saajad ning aasta e-kursus

16. märts

"E-kursuse kvaliteedimärk 2017" taotlusvoor on lõppenud, kvaliteedimärgi vääriliseks hinnati kokku 38 e-kursust. „Aasta e-kursus 2017“ tiitli pälvis Tallinna Tehnikakõrgkooli kursus „Elektrotehnika ja elektriseadmed“.

OTSEÜLEKANNE: Täna toimub Võrgustik Võrgutab seminar "Muutunud õpikäsitus"

16. märts

Täna, 16. märtsil toimub IT Kolledžis Võrgustik Võrgutab seminar "Muutunud õpikäsitus" õpetajatele, haridustehnoloogidele ja koolijuhtidele. Seminarilt tehakse ka otseülekanne!

Täienduskoolituste infosüsteemi testkeskkond saatis eksikombel välja teavitusi

15. märts

Täienduskoolituste infosüsteemi testkeskkond saatis eile ajavahemikus kell 16-17 eksikombel välja teavitusi. Vabandame!

HITSA EENeti serverid on edaspidi majutatud Rahvusarhiivi peahoones

14. märts

Tartus Nooruse tänaval 2016. aastal valminud hoones on kõrgetele turva- ja tehnilistele nõuetele vastav serveriruum koos gaaskustutuse, efektiivse jahutuse ja kontrollitud juurdepääsuga.

HITSA-t külastasid Baltimaade koolijuhid

03. märts

Briti Nõukogu korraldatud rahvusvahelise hariduskonverentsi „Leading Change in a Changing World“ raames külastasid täna, 3. märtsil HITSA Nutiklassi ligi 20 Läti ja Leedu koolijuhti.

HITSA kuulutab välja hanke digitaalsete tunnikavade väljatöötamiseks

28. veebr

HITSA kuulutab välja hanke digitaalsete tunnikavade väljatöötamiseks koolieelsetele lasteasutustele ja põhikoolidele. Ideekavandite tähtaeg on 20. märts 2017.

HITSA otsib ProgeTiigri maakondlikke nõustajaid

14. veebr

Nõustajate ülesanne on aidata koolidel ja lasteaedadel, kus programmeerimist ja robootikat ei õpetata, selle õpetamine sisse seada või toetada muul viisil IT õppimise võimaluse kättesaadavust lastele ja noortele.

Võrgustik Võrgutab seminar "Muutunud õpikäsitus" toimub 16. märtsil

13. veebr

HITSA kutsub aasta esimesele Võrgustik Võrgutab seminarile „Muutunud õpikäsitus“, mis toimub 16. märtsil Eesti Infotehnoloogia Kolledžis. Seminaril osalemine on tasuta!

ProgeTiigri võistlus „Mängumaraton“ õpetab noori programmeerima

09. veebr

HITSA kuulutab välja ProgeTiigri võistluse „Mängumaraton“ noorte IKT oskuste arendamiseks. Võistlusele on oodatud õpilaste loodud arvutimängud, mobiilirakendused ning laua- ja kaardimängud, mis õpetavad programmeerimist ning aitavad tõsta teadlikkust turvalisest internetikäitumisest. Tööde esitamise tähtaeg on 23. aprill 2017.

Avatud on ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvoor haridusasutustele

31. jaan

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus avab taotlusvooru, kus on võimalik kõigil alus- ja üldharidusasutustel taotleda toetust mikrokontroller arendusplaatide, robootika komplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika KIT-ide ning 3D printer KIT-ide soetamiseks.

Veebiseminar „Elu sotsiaalmeedias: kuidas jagada enda elu lähedaste privaatsust säilitades"

27. jaan

Teisipäeval, 7. veebruaril kell 15:00 – 16:30 toimub veebiseminar „Elu sotsiaalmeedias: kuidas jagada enda elu lähedaste privaatsust säilitades".

Kutsume koole ja lasteaedasid tähistama turvalise interneti päeva

21. jaan

2017. aastal tähistatakse rahvusvahelist turvalise interneti päeva 7. veebruaril. Kutsume teie kooli/lasteaeda seda päeva tähistama ning veebruarikuu teisel ja/või kolmandal nädalal interneti ja nutiseadmete kasutamise kui ka ohutuse temaatikat käsitlema.

Veebiseminar „Suhtlemine veebipõhistes projektides“

18. jaan

Esmaspäeval, 23. jaanuaril kell 18.00-19.00 toimub veebiseminar „Suhtlemine veebipõhistes projektides“, mille viib läbi Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi haridustehnoloog Meeri Sild.

IT Akadeemia arendusprojektide taotlusvooru laekus 32 projektitaotlust kaheksast kõrgkoolist

18. jaan

Teist aastat järjest kuulutas HITSA IT Akadeemia programmi raames välja strateegiliste arendusprojektide taotlusvooru Eesti kõrgkoolidele, kuhu tähtajaks 9. jaanuariks laekus 32 projektitaotlust kaheksast kõrgkoolist.

Veebiseminar „eTwinning Live – Adobe Connecti kasutamine“

16. jaan

Reedel, 20. jaanuaril 2017 kell 16.00-17.00 toimub veebiseminar „eTwinning Live – Adobe Connecti kasutamine“, mille viib läbi HITSA ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere.

Taotlusvooru "E-kursuse kvaliteedimärk 2017" tähtaeg on 16. jaanuar!

10. jaan

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajaid ja õppejõude ning üldhariduskoolide õpetajaid kandideerima e-kursuse kvaliteedimärgile! Taotlusvoor on avatud 16. jaanuarini 2017.

Kõrgkoolide arendusprojektide taotlusi saab esitada 9. jaanuarini!

02. jaan

Taotlusvooru eesmärk on anda rahalist tuge headele ideedele nii uuenduste sissetoomiseks IKT kõrgharidusse kui ka teistes valdkondades erialaspetsiifilise IKT õppe tugevdamiseks.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse jõulutervitus

22. dets

Soovime Teile rahulikke jõule ja head uut aastat! Vaata meie jõulutervitust siit »

Kõrgkoolide uuenduslikud ideed leiavad toetust

15. dets

Kõrgkoolid saavad 9. jaanuarini 2017 esitada taotlusi toetuse saamiseks IKT-arendusprojektidele. Taotlusvooru viib läbi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ning toetusi rahastatakse IT-akadeemia programmi raames haridus- ja teadusministeeriumi eraldatud riigieelarvest. Investeeringud info-ja kommunikatsioonitehnoloogiasse ning selle erialade õpetamisse on tavaliselt mahukad ning väga kallid, sestap on võimalus toetusmeetme kaudu oma headele ja uuenduslikele ideedele rahastust taotleda teretulnud.

Selgusid EENeti arvutijoonistuste võistluse võitjad

05. dets

15. korda toimunud EENeti arvutijoonistuste võistlusele esitati sel aastal 5396 pilti 199 koolist üle Eesti. Võidutööd laekusid Narva Pähklimäe Gümnaasiumist, Tallinna Kristiine Gümnaasiumist, Tallinna Saksa Gümnaasiumist ning Tartu Kunstikoolist.

ProgeTiigri programm valiti parimate digioskusi arendavate projektide hulka

01. dets

Euroopa Komisjon andis esmakordselt välja auhinnad digitaalseid oskusi arendavatele projektidele, nelja Euroopa parima haridusprojekti hulka valiti ka Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ProgeTiigri programm.

HITSA kutsub Robotexile!

28. nov

2.-4. detsembril toimub Tallinnas TTÜ spordihoones Euroopa suurim robootikasündmus Robotex, kuhu oodatakse sel aastal enam kui 15 000 külastajat.

HITSA ja ITL kuulutasid välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja

18. nov

Eile, 17. novembril kuulutasid Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja. Tänavune stipendiaat on Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia teaduskonna doktorant Artjom Rjabov.

TTÜ ja IT Kolledž sõlmisid ühinemisleppe

16. nov

Täna allkirjastasid Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) juhatuse esimees Erki Urva lepingu, mille kohaselt TTÜ ja IT Kolledž 2017. aasta 1. augustil ühinevad.

Osale HITSA veebilehe testimises ja võida auhind!

15. nov

Muudame HITSA veebilehel navigeerimist lihtsamaks. Kutsume Sind vastama küsimustikule, mille täitmine võtab aega 8-12 minutit.

Koolid saavad arvutite ostmiseks neli miljonit eurot

14. nov

HITSA avas koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga 4 miljoni suuruse toetusmeetme põhikoolidele süle- , laua- ja tahvelarvutite soetamiseks. Toetusega aitab riik arendada õpetajate ja õpilaste digipädevusi ning toetab digikultuuri integreerimist õppeprotsessi.

Kandideeri tehnoloogiahariduse koolitajaks

10. nov

Seoses koolitusmahu kasvuga soovime leida koolitajaid, kes on valmis läbi viima eri tasemega tehnoloogiahariduse koolitusi õpetajatele. Kandideerida saab 1. detsembrini 2016 a (k.a).

Avatud on „E-kursuse kvaliteedimärk 2017“ taotlusvoor!

08. nov

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajaid ja õppejõude ning üldhariduskoolide õpetajaid kandideerima e-kursuse kvaliteedimärgile! Taotlusvoor on avatud 16. jaanuarini 2017.

Detsembrikuu Võrgustik Võrgutab seminar suunab pilgu tulevikku

04. nov

1. detsembril toimub Võrgustik Võrgutab seminar „Tulevik algab meist“, mis keskendub nii õppijate kui õpetajate digipädevustele.

Kutsume õpetajaid ProgeTiigri digitaalse õppevara kogumikuga tutvuma

02. nov

Valminud on ProgeTiigri digitaalse õppevara kogumik, mille tutvustamiseks viime 1. novembrist – 15. detsembrini läbi lühikoolitusi üle Eesti. Koolitused on tasuta ning oodatud on kõik õpetajad.

Tunnustuse „Digitaalselt aktiivne kool“ pälvis 79 õppeasutust üle Eesti

28. okt

26. oktoobril 2016. a toimunud IKT sügiskonverentsil tunnustas Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus digitaalselt aktiivseid koole. Tunnustuse pälvis ühtekokku 79 õppeasutust üle Eesti.