IT Akadeemia arendusprojektide taotlusvooru tähtaeg on 22. jaanuar!

10. jaan

IT Akadeemia programmi raames on kõrgkoolidele avatud taotlusvoor õppekavade arendusteks, et edendada tudengite IKT oskusi. Taotlusvooru kogueelarve on ligi 800 000 eurot, taotlusi saab esitada kuni 22. jaanuarini.

Kõrgkoolid saavad taotleda toetust IKT oskuste tugevdamiseks

15. nov

HITSA avas IT Akadeemia programmi 2018. aasta arendusprojektide taotlusvooru kõrgkoolidele, mille eesmärk on viia tööturul vajalike IKT oskuste õpetamine uuele tasemele ning kaasata õppeprotsessi võimalikult innovaatilisi lahendusi. Toetust saavad taotleda kõik Eesti kõrgkoolid.  

IKT-oskuste arendamist kõrgkoolides toetatakse poole miljoni euroga

24. apr

2017. aastal toetab HITSA IT Akadeemia programmist Eesti kõrgkoolide arendusprojekte 525 000 euroga. Eesmärk on tugevdada Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kõrgharidust ning suurendada IKT-oskuste arendamist ka teistel erialadel. Suurim huvi oli toetuse saamiseks projektidele, millega soovitakse arendada valdkondlike IKT-oskuste õpetamist ning infotehnoloogiliste lahenduste kasutamist teistel erialadel.

Skype ja HITSA annavad tänavu välja kolm välisõpingute magistristipendiumi

06. juuli

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) ja Skype Technologies Eesti valisid välja järjekordsed andekad loodus- ja täppisteadusi õppivad noored, kes saavad 6400 euro suuruse stipendiumi magistriõpinguteks soovitud välismaa kõrgkoolis. Stipendiaatideks valiti Kristiina Verro, Roland Matt ja Sander Suursalu õpinguteks Rootsis, Šveitsis ja Hollandis.

Selgitame välja parimad Küberpähkli purejad

08. mai

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab IT Akadeemia programmi raames Eestis esmakordselt veebipõhise küberkaitsevõistluse Küberpähkel. Koostöös Kaitseministeeriumi ja Eesti Infotehnoloogia Kolledžiga toimuv võistlus paneb proovile noorte teadmised küberruumist ja -turvalisusest.

HITSA kutsub tehnoloogianädalale "Estonian ICT Week!"

29. apr

8.-15. maini toimub Tallinnas rahvusvaheline tehnoloogianädal "Estonian ICT Week", kus kohtuvad IKT valdkonna eksperdid ja huvilised. Teemanädala raames aitab HITSA korraldada kahte üritust – "Eesti Interneti Päeva" ja küberkaitse teemalist seminari.

Esimese Skype’i ja HITSA hackathon’i võitis soodsat reisimist võimaldav äpp

27. apr

24.-26. aprillini kohtusid IT-tudengid Skype’i ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) IT Akadeemia programmi raames korraldatud „Skype University Hackathon 2015“ arendusnädalavahetusel, kus valmis 13 uudset IT-lahendust. Parimaks kuulutatud projektide hulgas on soodsat reisimist võimaldav rakendus ja pildituvastustehnoloogia.

Skype’i stipendium aitab noori Eesti teadlasi

04. aug

24. juuli Eesti Päevalehes ilmus intervjuu Kaupo Voormansikuga, kes õppis Skype stipendiumi toel Prantsusmaal rahvusvahelise kosmoseülikooli magistrantuuris. „Stipendium aitas tasuda õppemaksu kosmoseülikoolis ja rahvusvahelisel tasemel tugev haridus on kahtlemata mulle edaspidi abiks olnud,” vahendab Eesti Päevaleht Voormansikut. Loe lähemalt

Eesti IT-tudengid olid Euroopa Innovatsiooniakadeemias edukad

30. juuli

Eelmisel nädalal lõppes 300 tudengi osalusel ahvusvaheline Euroopa Innovatsiooniakadeemia,  40 Eesti tudengi osalemist toetas HITSA IT Akadeemia programmist.

Noored eelistavad varasemalt populaarsele pangandusele ITd

30. mai

Ajad, mil Eesti noored jooksid tormi majanduserialadele, on möödanik. Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) ja Tartu Ülikooli (TÜ) vastuvõtustatistika põhjal on viimasel kümnendil noorte huvi finantserialade vastu tublisti kahanenud, IT-erialade vastu aga tõusnud, kirjutab tänane Äripäev.

IT Akadeemiast ajakirjas Investeeri

20. mai

LHV ajakirja Investeeri värskes numbris kirjutab IT Akadeemia juhtkomisjoni liige Tiit Paananen IT sektori vajadustest, praegusest olukorrast ja Eesti võimalustest.