HarID teeb sisselogimise lihtsamaks

  • Kuidas pääseda ligi hariduse e-teenustele?
  • Mida teha, kui lapsel pole ID kaarti või Mobiil-ID võimalust?

soovitus: kasutage sisselogimiseks lahendust HarID

Paljudesse hariduse e-teenustesse, näiteks EIS, Moodle, eKool, on kõige kergem sisse logida hariduse e-teenuste jaoks loodud turvalise autentimislahenduse HarID abil. See teeb teenuste kasutamise palju lihtsamaks ja ka turvalisemaks - ühe kontoga saad edaspidi sisse paljudesse e-teenustesse.  

HarID võimaldab praegu ligipääsu järgmistele teenustele: eKool, Opiq, Foxcademy, E-koolikott, E-koolikoti sisuloome, Tahvel, Libry, Haridusportaal, HITSA Moodle, EIS, Print In City, Eliis, SAIS, Konkursiveeb, eLasteaed.  

HarID konto saab teha igaühele - ka lapsele!

HarID-konto saab teha igaühele - õpilasele, õpetajale, lapsevanemale - olenemata sellest, kas temaga või tema lapsega seotud kool on HarIDiga liitunud või mitte. Ka alaealistele, kellel ID-kaart puudub. Kooli poole selleks pöörduda pole vaja.

Kuidas lapsele HarID kontot teha?

  1. Lapsele saab HarIDisse konto teha tema eeskostja (nt lapsevanem).
  2. Eestkostja loob endale HarID konto ja sellega tekib seos laste ja eeskostjate vahel automaatselt, kuna HarID on seotud rahvastikuregistriga.
  3. Eeskostja saadab lapse e-mailile HarIDist kutse liitumiseks. Sisselogituna on näha lapsevamal oma laste info, mille juures on nupp "saada kutse". Vajuta nuppu ja täida ära küsitud väljad. NB! Kõik meilid võivad meist sõltumatult minna rämpsposti. Kui kinnituskirja ei tule, siis vaata palun sinna!
  4. Laps logib sisse oma meilipostkasti ja aktiveerib sealt HarID konto emailis oleva lingi kaudu (kui lapsel epostiaadressi ei ole, siis selle teeb lapse nimel ka eeskostja), lisades talle ka sobiliku parooli edaspidiseks sisselogimiseks.
  5. Edaspidi saab laps kasutada HarID logimist kasutajanime ja parooliga, kuna tema küljes on läbi vanema ka tema isikukood.