Piloteerimisprogrammi
tulemused

Siia kogume info ja hinnangud HITSA haridusuuenduse piloteerimise programmis osalevatele metoodikate, tehnoloogiliste vahendite ja muude innovaatiliste lahenduste kohta.

Qobo - ekraanivaba programmeeritav robot

Qobo on ekraanivaba programmeerimist õpetav interaktiivne robot. Sobilik lastele vanuses 3-8 eluaastat.

Avatud õpiruum pesadega

Tartu Hansa Kool on viis aastat õpetanud õpilasi avatud õppeklassis, kasutades "pesade" süsteemi. Igas pesas on õpiülesanne, mida kuni 100 õpilast läbi peavad. Läksime uurima mida sellises ruumis õpetamine õpetajate jaoks tähendab.


LEGO Education SPIKE Prime

LEGO Education SPIKE Prime baaskomplekt on lihtne robootika ja tehnoloogiaõppe komplekt. Komplekt koosneb LEGO klotsidest, sensoritest, mootoritest, kontrolleritest ja Spike tarkvarast.SAM LABS

SAM Labs maker on andurite, mootorite ja lisa detailide kogum STEAM ehk MATIK õppeks. Komplekt sobib kokku Lego ning Microbitiga. Plokk programmeerimine toimub Sam Space appi kaudu.


SPHERO RVR

Sphero RVR on kummiroomikutega auto, mida annab programmeerida Sphero EDU äpiga. Selle külge annab siduda ka kolmanda osapoolte tarkvara (Rasperry PI, Arduino, Micorbit ja Sphero enda little Bitsi). Robotil on erinevad andurid - värviandur, ümbritseva valguse andur, magnetormeeter, kiirendusmõõtur, güroskoop, infrapunaandurid.
pi-top ise kokkupandav sülearvuti 

u pi-top 3 on ise kokkupandav modulaarne Raspberry Pi-l töötav sülearvuti, mis annab võimaluse meisterdamisprojektide läbiviimiseks ja oma leiutiste elustamiseks. Vahend aitab õppida programmeerima ja luua selle moodulrööbastele erinevaid seadmeid. See on lihtne viis Raspberry Pi kasutamisega alustamiseks.


uArm Swift Pro robotkäsi

uArm on programmeeritav robotkäsi, millel on kaasas erinevad lisamoodulid - iminapa abil on võimalik objekte kaaluga kuni 500g ühest kohast teise tõsta. Metallist haarats lisab jõudlust. Visuaalse kaameraga saab jälgida ja eristada kujundeid ja värve. Õpetamise-õppimise režiimis saab robotkäele õpetada kindlaid liigutusi, et mõista paremini programmeerimise loogikat.

 LEGO Coding express

Koolieelikutele mõeldud Coding Express programmeeritava rongikomplektiga saab erinevate teemade kaudu märkamatult edasi anda programmeerimise algoskusi, näiteks käsujadade loomist, tsüklite määramist ja tingimuslauseid.
OCulus RIfT - VIRTUAALREAALSUS

Oculus Rift virtuaalreaalsuse prillid annavad õpilasele võimaluse kogeda virtuaalreaalsuse kõige kõrgemat taset. Õpilane ei saa mitte ainult enda ümber ringi vaadata, vaid ka suhelda erinevate objektidega ning ruumis ringi liikuda. Õpitu kinnistub läbi emotsiooni ja keskkonna kogemise oluliselt paremini. Hetkel on õppetöös otseselt kasutatavat sisu veel Oculuse prillidele vähe, kuid seda lisandub hoogsalt. Kogenud õpetaja hinnangu kohaselt on konkurendil HTC Vive-il õppetöösse pakutavat sisu rohkem.


Iseseisev õpe

Kuulsime Rocca al Mare pilootprojektist nimega Roostiku kool, kus kasutatakse iseseisvat õpet koostöös tehnoloogiaga. Aga mida tähendab iseseisev õpe ja kuidas õpilased sellega hakkama saavad? Läksime uurima!


Robo Wunderkind

Komplekti abil on võimalik luua tõelisi funktsioneerivaid roboteid, samal ajal tehes tutvust lihtsama programmeerimisega. Lihtsasti omavahel ühendatavatest värvilistest blokkidest saab konstrueerida erinevaid roboteid taskulambist helile reageeriva sõidukini välja. Oma leiutisi on võimalik lihtsasti täiendada ka LEGO klotside abil.


Virtuaalreaalsus klassiruumis - CLASSVR

ClassVR on haridusele suunatud virtuaalreaalsuse (VR) ja liitreaalsuse (AR) terviklahendus koolidele.
Komplekti kuulub 8 peaseadet koos laadimiskohvriga, kasutada on võimalik ka mitut komplekti korraga. ClassVR veebikeskkonnas on väga palju pildi- ja videomaterjali ning tunnikavasid. Keskkonnas on võimalik kasutada ClassVR kogukonna poolt lisatud materjali ja luua ka oma materjalikogu.


360 kaamera ja papist virtuaalreaalsuse prillid

Tegemist on 360 kraadi ulatuses pilti filmida võimaldava kaameraga, mis salvestab kõrge resolutsiooniga pilte ja videosid läbi kahe lainurk objektiivi. Tihedamaks kasutusviisiks kooli kontekstis on selle kasutamine ekskursioonide salvetamine hilisemaks refleksiooniks ja puudunud õpilaste kaasamiseks. Samuti on võimalik salvestusi vaadata virtuaalreaalsuse prillidega, mida piloteerimisel ka kasutati.


Promethean Activpanel interaktiivne tahvel

Promethean ActivPanel eesmärgiks on muuta traditsioonilise klassiruum interaktiivseks koosõppe keskuseks, kus mitmed õpilased saavad samaaegselt jagada ideid, lahendada meeskonnatööna probleeme, töödelda pilte, redigeerida digitaalset sisu jne. ActivPanel Touch edendab aktiivset õppetöös osalemist kogu klassis ja ka väikese grupi õppetundides, lisades interaktiivsust.


BBC micro:bit Line Following Buggy

Line Following Buggy on lihtne joonejälgimisrobot mida juhitakse Micro:biti abil. Põhiosad on; mootorite juhtplaat, kaks 90 RPM mootorit, joonejälgimise andurid, patareiplokk 4 AA patarei jaoks. Kõik osad kinnituvad plastmassist alusplaadi peale.


Tark Klass

Tark Klass lahendust on koosneb interaktiivsest puutetundlikust ekraanist teisaldataval raamil + õpitarkvarast Mozabook. Tarkvara sisaldab 3D õppematerjale, interaktiivseid ülesandeid ja õppematerjale 1.- 12. klassini. Õpetajal on võimalik ise sisu luua ja kasutada seda õppetöös. Lisaks on võimalik importida ja kasutada juba olemasolevaid erinevates formaatides õppematerjale. Mozabooki litsents on kasutajale tasuline.Seikluskaamera GoPro

Veekindel seikluskaamera. Väikesemõõduline kaamera suudab filmida videot nii, et liikumine videos oleks sujuv. Lisaks videole saab kaameraga tavapäraseid fotosid teha ning kasutada seejuures ka sarivõtet. Kaamera on veekindel ja võimalik kasutada lisavarustust. GoPro ja Quik rakendused võimaldavad pilte ja videosid jagada ning töödelda otse nutiseadmes (Android/iOS). GoPro Quick on saadaval ka süle- ja lauaarvutile (Windows/Mac).Globisens Labdisc: Biokeemia

Globisensi Labdiscid on mobiilsed multidistsiplinaarsed andmekogujad, mis pakuvad võimalust erinevate ainete õppimiseks, sh füüsika, bioloogia, keemia, keskkonnauuringud ja geograafia. HITSA koostöös õpetajatega katsetas Biokeemia komplekti, mis sobib II ja III kooliastme üld- ja ainealaste pädevuste arendamiseks loodusõpetuses, bioloogias, geograafias, keemias ja füüsikas. Keemilise bioloogia andmekogujal on 14 sisseehitatud sensorit: õhurõhk, pinnatemperatuur, baromeetriline rõhk, kolorimeeter, juhtivus, lahustunud hapnik, välistemperatuur, GPS, südame löögisagedus, valgus, pH, suhteline õhuniiskus, termopaar ja hägusus. Lisaks on Labdiscil universaalne sisend Vernier analoogsensorite ühendamiseks.


Bare Conductive elektrit juhtiv värv

Bare Conductive elektrit juhtiva värvi komplektid sisaldavad elektrit juhtivat värvi ning kontrollerit. Olemas on kaks erinevat komplekti: "Electric Paint Lamp Kit" ja "Touch Board Starter Kit". Esimese komplektiga saab teha lihtsamaid projekte, näiteks muuta kontrollerplaadil olevate valgusdioodide heledust ja harjutada värviga töötamist. Teine komplekt võimaldab luua juba keerulisemaid projekte, näiteks esitada erinevaid helisid ning muuta õppeprojekt interaktiivseks. Võimalik on soetada ka erinevaid lisasid.


Matatalab

Matatalab on ekraanivaba programmeerimise komplekt, mis võimaldab varajases eas õppida programmeerimist läbi mängulise ning käelise tegevuse. Sobib kasutamiseks eelkõige eelkooliealistele või õpilastele I kooliastmes. 

HITSA jätab endale õiguse täiendava informatsiooni laekumisel lehel olevat infot muuta.