Hinnang - Matatalab

Matatalab on ekraanivaba programmeerimise komplekt, mis võimaldab varajases eas õppida programmeerimist läbi mängulise ning käelise tegevuse. Sobib kasutamiseks eelkõige eelkooliealistele või õpilastele I kooliastmes.
Piloteerimisel kasutati lisaks põhikomplektile ka muusika ning kunsti lisakomplekte.

ProgeTiigri kogumiku viide -  Link
Piloteerimise tunnikavad e-Koolikotis - 
- Geomeetrilised kujundid
Ohutu liiklemine jalgrattaga
- Kakuke

Õpitavad oskused ja teadmised

Matatalabi on võimalik siduda kõikide alushariduse ainevaldkondadega (mina ja keskkond, keel ja kõne, matemaatika, kunst, muusika ja miks ka mitte liikumine) ning enamike valdkondadega I kooliastmes (vt täpsemalt ProgeTiigri kogumikust). Matatalab on arendavaks õppevahendiks ka mitmete sotsiaalsete oskuste omandamisel. Matatalab on kindlasti õppetöö rikastamiseks kasutatav ka I kooliastmes ja huviringi tegevuses võimalused on laialdased.

Õpetajate kommentaar

Õppevahend, mis muudab õppeprotsessi põnevaks. Väga mõnus ja kompaktne ning lihtsasti kasutatav vahend. Suureks boonuseks on tootega kaasas olevad juhendid ja õpetajamaterjalid/tunnikavad, mis lihtsustavad vahendi kasutamist veelgi.

Õppurite kommentaar

Väga äge. Meeldis kuidas robot joonistama hakkas ja kuidas teda sai laulma panna.

Soovitused teistele õpetajale

Kindlasti tasub enne vahendi kasutama hakkamist sellega ise pisut mängida ning katsetada läbi kõik juhendid, et täpselt mõista kuidas robot liigub ja kuidas klotse alusele asetada. Süveneda tuleks ka õpetajamaterjalidesse, mis annavad suurepärased juhised selleks, kuidas ja millest lastega alustada.

Töökindlus

Üsna töökindel, erilisi probleeme ei tekkinud vahendiga. Jälgida tuleks akude laadimist, et majakas või robot poole tegevuse ajal tühjaks ei saaks. Majaka kui ka roboti peal asuvat kapslit on võimalik eemaldada ja sinna on võimalik paigutada nt legomehikesi, et siduda käsitletava temaatikaga. Kaasas olevad juhised tuleks ära kiletada, kuna on üsna õhukesest materjalist ja kaua vastu ei pea. Volditava mängualusega tasuks ka väiksemaid lapsi assisteerida, kui seda liialt painutada ei lähe murdekohad enam kokku ja robot ei liigu enam matil korralikult, kuna on erinevate konarluste osas suhteliselt tundlik.

Kasutatavuse võimalused õppeaasta jooksul

Kindlasti võimalik kasutada kogu õppeaasta vältel. Vahendi kasutamisel on ainsaks piiriks õpetaja fantaasia.

Kokkuvõte - kas soovitaksid vahendit teistel haridusasutustel soetada

Kindlasti soovitan seda ka kolleegidel proovida ja õppetöös kasutada. Kuna kogu komplekt on hästi kompaktselt pakendatud siis on teda väga mugav kasutada. Vahendit on lihtne välja võtta ja hiljem ka tagasi kokku panna. Samas ei vaja vahend liikumiseks palju ruumi seega saab vabalt lauapealsete tegevustega kasutada.

HITSA kommentaar

Positiivsest tagasidele tuginedes julgustab HITSA Matatalab komplekte taotlema ka ProgeTiigri iga-aastases taotlusvoorus.