Promethean interaktiivne tahvel

Promethean ActivPanel eesmärgiks on muuta traditsioonilise klassiruum interaktiivseks koosõppe keskuseks, kus mitmed õpilased saavad samaaegselt jagada ideid, lahendada meeskonnatööna probleeme, töödelda pilte, redigeerida digitaalset sisu jne. ActivPanel Touch edendab aktiivset õppetöös osalemist kogu klassis ja ka väikese grupi õppetundides, lisades interaktiivsust.

Tunnikava viide: Määrava ja umbmäärase artikli kasutamine inglise keeles

Õpitavad oskused ja teadmised

Tegemist koostööd võimaldava aineteülese vahendiga.

Õpetajate kommentaar

Digitahvel sobib kasutamiseks väga erinevates õppekeskkondades ja võimaldab läbi viia väga erinevaid õppetöö vorme. Tahvlil on stiilne disain ja suurepärane pildikvaliteet.
Digitahvlil on sisseehitatud arvuti koos Android operatsioonisüsteemiga. Tänu interneti vahenditele ja erinevatele allalaaditavatele rakendustele on digitahvli kasutusvõimalused peaaegu piiramatud.
Peamiseks puuduseks on see, et pole head kasutusjuhendit. Tarkvara võimaluste tundmaõppimine ja nende abil õppematerjalide ettevalmistamine nõuavad aega. Väiksemaks puuduseks on digitahvli suur kaal.

Õppurite kommentaar

Õppurid leidsid üksmeelselt, et ActivPanel muudab õppetöö haaravamaks. Innovaatilise õppetarkvara kasutamine sunnib õppureid tunnis aktiivsemalt osalema ja aitab teadmisi kinnistada. Olulisel kohal on ka põnevusmoment - millega õpetaja ja tahvel täna üllatavad?

Soovitused teistele õpetajale

Tuleks jälgida, et seadmele on installeeritud värske tarkvara (näiteks Whiteboard App'i kõige uuem variant). Samuti tuleb kasuks tutvumine rakendustega, mida saab õppetöös kasutada (Promethean App Store). Kindlasti tasub vaadata tootja kodulehel ja Youtube'i keskkonnas leiduvaid videoid, mis õpetavad seadme kasutamist ja tutvustavad ClassFlow tarkvara võimalusi. Seadme põhifunktsioonid on lihtsad ja kiiresti omandatavad, kuid kõikide võimaluste tundma õppimine nõuab aega.

Töökindlus

Piloteerimise käigus ei ilmnenud seadme töös ühtegi tõrget. Tarkvara toimis laitmatult. Tootja väitel on seadme eluiga 50 000 tundi. Mõistagi tuleb kasutajatel kinni pidada elementaarsetest ohutusnõuetest - näiteks hoiduda ekraani kriimustamisest.

Kasutamise lihtsus

ActivPaneli kasutamisel võib olla vajalik koolitaja või haridustehnoloogi abi. Tahvlil on hulgaliselt funktsioone. Mõned neist on väga lihtsad, kuid paljud võimalused võivad jääda spetsialisti abi puudumisel avastamata. Tahvli seadistamine on lihtsam neile, kes on harjunud kasutama Androidi operatsioonisüsteemi.

Kasutatavuse võimalused õppeaasta jooksul

ActivPanel on universaalne õppevahend, mida saab kasutada kõikides haridusastmetes ja praktiliselt kõikides ainetundides. Kasutusvõimalused ei piirdu üksnes õppetööga. Seade sobib suurepäraselt ka seminaride ja koosolekute läbiviimiseks ning isegi meelelahutuseks (filmide vaatamine, mängud).

Kokkuvõte - kas soovitaksid vahendit teistel haridusasutustel soetada

Soovitan kindlasti koolidel ActivPaneli soetamist kaaluda. Digitahvlid on 21. sajandi koolides muutumas hinnatud õppevahenditeks. ActivPanel peab koolis vastu palju aastaid, kuigi tõenäoliselt vahetuvad vahepeal mitu generatsiooni tehnoloogiat. Digitahvlite soetamine sõltub kooli rahalistest võimalustest. Kuna seade on kogukas, tuleks eelnevalt läbi mõelda, kus see paiknema hakkab. Samuti tuleks veenduda, et koolis leidub entusiastlikke õpetajaid kes tahvlit kindlasti kasutama hakkavad. Nii tagatakse, et seade ei jää "tolmu koguma".