Robo Wunderkind

Moodulitest koosnev robootikakomplekt sobib lastele alates 5. kuni 12. eluaastani, kuid kindlasti pakub see põnevat avastamist ka vanematele. Komplekti abil on võimalik luua tõelisi funktsioneerivaid roboteid, samal ajal tehes tutvust lihtsama programmeerimisega.

Lihtsasti omavahel ühendatavatest värvilistest blokkidest saab konstrueerida erinevaid roboteid taskulambist helile reageeriva sõidukini välja. Oma leiutisi on võimalik lihtsasti täiendada ka LEGO klotside abil, kuna blokkidele on võimalik kinnitada LEGO klotsidega ühilduvaid plaate.
Komplekt sisaldab endas akut, mootoreid, rattaid, LED tuld ja lülitit- kõike selleks, et väike leiutaja saaks lasta oma fantaasial lennata.

Robotid pannakse liikuma ja toimetama kahe erineva tahvelarvuti äpi kaudu, mis mõlemad töötavad nii IOS kui ka Android seadmetega. Ühe äpi abil on võimalik ehitatud Robo juhtida live- ehk nagu puldiautot otse ning teine äpp võimaldab lihtsate blokk/pilt käskluste abil programmeerida Robo liikuma, reageerima jms.

Piloteerimisel katsetati Starter Kit-i, mis tegelikult juba sisaldab kõike vajaminevat selleks, et väike leiutaja saaks fantaasial lennata lasta. Juba julgematele ja suurema kogemusepagasiga leiutajatele on võimalik soetada Education Kit ja Upgrade kiti.

Tunnikava viide: Eesti sünnipäeva traditsioonidega tutvumine, paraad, sõidukid paraadis
Viide ProgeTiigri kogumikku: link

Õpitavad oskused ja teadmised

RoboWunderkind komplekti on võimalik lasteaias lõimida kõikide ainevaldkondadega, siinkohal seab ainsa piiri õpetaja ja laste fantaasia. Kindlasti on komplekt heaks vahendiks ka sotsiaalsete ja üldoskuste arendamisel ning digipädevuste ja programmeerimisoksuse arendamine.

Õpetajate kommentaar

Väga põnev vahend, mis on suurepäraseks vahelduseks juba lastele tuttavatele hariduslikele robotitele. Paneb tõeliselt laste fantaasia lendama ning arendab suurepäraselt erinevaid tehnoloogia kui ka loogilise mõtlemisega seonduvaid oskusi.

Õppurite kommentaar

Väga lahe! Sellega võiks ju lausa kuukulguri leiutada.

Soovitused teistele õpetajale

Hea kui tegevuste põnevamaks muutmiseks on võimalik lastel kasutada erinevaid LEGO klotse ja meisterdamisvahendeid.
Kindlasti väljapääsmatult oluline tahvelarvutite olemasolu. Juhendmaterjalid mis seadmega kaasa tulevad on küll inglse keelsed, kuid on väga sisukad ja põhjalikud ning sisaldavad kõike selleks, et piisava keeleoskuse korral kohe edukalt alustada.
Eelnevalt tuleb tahvelarvutitesse alla laadida vajalikud äpid, ning kontrollida tuleks akude täituvust. Tõenäoliselt vajavad õpetajad eelnevalt koolitust/ haridustehnoloogi tuge, et teha esmane tutvus nii äppide kui vahendi funktsionaalsete osadega tutvumiseks.

Töökindlus

Kogu katsetamise perioodil erilisi tõrkeid ei tekkinud. Pisut raskesti käivad moodulid omavahel lahti ja lapsed võivad vajada alguses abi ühenduslülide lahti võtmisel.

Kasutamise lihtsus

Kui selgeks saada seadme ja programmi tööpõhimõtted ja loogikad on tegemist väga lihtsa vahendiga.

Kasutatavuse võimalused õppeaasta jooksul

Kasutusvõimalused kogu aasta vältel on piiramatud. Juba ainuüksi kaasa tulevatest ehitusjuhenditega on võimalik sisustada üle poole õppeaasta jagu tegevusi ja avastamisvõimalusi. Kuna erinevates Kitides on võimalik juurde soetada erinevaid andureid ja lisa osi on siinkohal ainsaks piirajaks õpetaja fantaasia ja oskus vahendit tegevustesse integreerida.

Kokkuvõte - kas soovitaksid vahendit teistel haridusasutustel soetada

Kindlasti soovitan seadet soetada ka teistel õppeasutustel, kuna tegemist on väga lihtsa ja töökindlavahendiga, mis samas pakub väga laialdasi võimalusi õppetegevuste põnevaks muutmisel. Samas on tegemist vahendiga mis on täiesti ainulaadne ning erineb oma laialdase kasutusvõimalusega täielikult siiani turul olevatest robootikakomplektidest eelkõige oma lihtsuse ja töökindluse poolest. Tegemist on vahendiga, mille abil saavad lapsed edueamust nautida väga kiiresti toetades positiivset õpielamust.