SAM Labs

SAM Labs maker on andurite, mootorite ja lisa detailide kogum STEAM ehk MATIK õppeks. Komplekt sobib kokku Lego ning Microbitiga. Plokk programmeerimine toimub  SAM Space appi kaudu.

ProgeTiigri kogumiku viide - Link
Tunnikava - Loogikaelemendid

Õpitavad oskused ja teadmised

Annab teadmised andurite töö kohta ja kuidas toimub nende kasutamine reaalelus. Arendab õpilase loogilise mõtlemise võimet. Selle komplekti abil saab õppida programmeerimise aluseid ja algoritme. Õpilased olid väga motiveeritud õppetööd tegema ja täna praktilistele ülesannetele omandavad uusi teadmisi kiiresti.

Õpetajate kommentaar

SAM Labs on natuke sarnane Lego Education komplektiga. Andurid, plokk programmeerimine ja töötamise loogika. Peamine erinevus on see, et Legoga on tahvelarvuti ja mootoritega andurite vahel vahendaja-plokk EV3. SAM Labs andurid lülituvad sisse otse tahvelarvutiga. On võimalik töötada Scratchi keskkonnas koos micro:bitiga. Õpilastele need tunnid meeldisid väga. Uus on alati huvitav ja positiivne.

Õppurite kommentaar

#1. Mulle meeldis see tund. Teema oli raske ja anduritega sai selgemaks.
#2. Mulle meeldivad rühmatööd ja selle komplektiga oli veel huvitavam.
#3. Algusel oli raske- Me ei töötanud selles app-is, aga õpetaja seletas palju ja aitas meid.

Soovitused teistele õpetajale

Ettevalmistus tunniks võtab väga palju aega. Kui õpetajal ei ole tehnilisi oskusi, siis vajatakse infojuhi abi. Samuti peab olema laadimiskoht kõikide moodulite jaoks. On olemas spetsiaalne seade, kuid seda müüakse eraldi.

Töökindlus

Pärast äppi uuendamist ei suutnud seade ära ühendada bluetoothi. Me ei saanud sisse lülitada ühtegi andurit ega mootorit.
Kui õpilased hakkasid andureid sisse lülitama, ei saanud nad kindlaks teha, kelle oma andur. Markerid selles olukorras ei aidanud.
Edaspidi probleeme ei juhtunud.

KASUTAMISE LIHTSUS

Kui teil on kogemus töös EV3-ga, siis ei teki SAM Labsiga töötamine raskusi, kuna tegemist on sarnaselt plokk programmeerimine või Skratch keskkond. Ametlikult veebilehelt võib leida abimaterjali, kuid sealne navigeerimine võiks olla parem.

Kasutatavuse võimalused õppeaasta jooksul

Sphero RVR robotit on võimalik kasutada pea igas tunnis kõikides kooliastmetes. Tuleb leida vaid viis kuidas teemat käsitleda.

Kokkuvõte - kas soovitaksid vahendit teistel haridusasutustel soetada

Peamine probleem on see, et põhikomplektis on väga vähe andureid. Vaid kaks andurit, kaks mootorit ja mõned lisadetailid ühe grupi kohta. Sellega on raske midagi teha. Programmis võib kasutada virtuaalseid andureid, aga sel juhul ei ole mõtet osta sellist komplekti. On olemas Smart lisakarp, milles on lisaandurid, mootorid ja elemendid, kuid need on piiratud koguses. Antud komplekt sobib rohkem loovtöödeks, ka projektitööks.