LEGO Education SPIKE Prime

LEGO Education SPIKE Prime baaskomplekt on lihtne robootika ja tehnoloogiaõppe komplekt. Komplekt koosneb LEGO klotsidest, sensoritest, mootoritest, kontrolleritest ja Spike tarkvarast.

ProgeTiigri kogumiku viide - Link
Tunnikava, esitlus ja tööleht - Link

Õpitavad oskused ja teadmised

Tõstab õpilaste huvi tehnoloogia ja robootika vastu. Komplekti abil on võimalik lasta õpilastel lahendada järjest keerulisemaid ülesandeid.

Õpetajate kommentaar

Sobib nii algajate kui edasijõudnute õpetamiseks 2. kooliastmes. Saab kiiresti kasutusele võtta. Tarkvaraga on kaasas palju erinevaid projekte ja õpetusi.

Õppurite kommentaar

Klotsidest ehitada on vahva ja Scrachi on lihtne programmeerida. Vahel on juppe liiga vähe, peab teistest komplektidest juurde võtma. Kommentaar: õpilased on kõik üle aasta õppinud programmeerimist Micro:biti abil.

Soovitused teistele õpetajale

Võimalusel tuleb hankida juurde lisakomplekt, see laienab erinevate projektide tegemise võimalusi. Õpilased võivad pöörata liiga palju tähelepanu ehitamisele ja siis jääb programmeerimiseks vähe aega.

Töökindlus

Komplekti sai kahe kuu jooksul korra nädalas kasutatud. Riistvara töötas korralikult. Tarkvara töös, Windows 10 Lego Spike Betaversioon, esines probleeme. Tarkvara jooksis mittu korda kokku ja ainult uuesti käivitamine aitas. Mõned korrad kaotas kontakti USB kaabliga ühendatud Lego kontrolleriga. Tarkvara siseste projektide allalaadimine ebaõnnestus korduvalt. Kuna tegemist oli 2019 aastal veel uue komplektiga ja tarkvara beta versiooniga, siis on oodata, et need probleemid lahendatakse LEGO poolt lähiajal. 

KASUTAMISE LIHTSUS

Kasutamine on väga lihtne. Kui õpilased on enne kokku puutunud programmeerimisega, siis uue programmeerimiskeskkonna kasutuselevõtt sujus kiiresti.

Kasutatavuse võimalused õppeaasta jooksul

Kasutada on võimalik programmeerimise õpetamisel, Scrach on väga levinud programmeerimise algõppe läbiviimisel, saab kombineerida Scrachi kursuse juurde. Võib kasutada erinevate tehnoloogiaprojektde ja grupitööde juures II ja III kooliastmes.

Kokkuvõte - kas soovitaksid vahendit teistel haridusasutustel soetada

Kellel enne ei ole LEGO robootika komplekte, võiks kaaluda Spike kasutuselevõtmist. Pean väga oluliseks, et programmeerimine toimub laialt levinud programmeerimiskeeles. Oluline on, et tarkvara muutuks stabiilsemaks, betaversiooniga tundide läbiviimist ei poolda.