E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoor

Taotlusvoor on lõppenud! 

Taotluste esitamise tähtaeg oli 15. veebruar 2019. a.

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusi on oodatud esitama kõrgkoolide, rakenduskõrgharidusasutuste ja kutseõppeasutuste õppejõud ning üldhariduskoolide õpetajad. Kvaliteedimärki saab taotleda täielikult või osaliselt veebipõhistele õppekavade õppeainetele ja täienduskoolituskursustele.

Olulised kuupäevad:

  • 01.12.2018 - 15.02.2019 (k.a.) Konkursile “E-kursuse kvaliteet 2019” taotluste esitamine
  • 30.04 Konkursi “E-kursuse kvaliteet 2019” tulemuste avalikustamine
  • 29.05 Seminaril “Paremad e-kursused 2019” kvaliteedimärgi saanud kursuste tutvustamine

MIS ON E-KURSUSE KVALITEEDIMÄRK?

Kvaliteedimärgi väljaandmise protsess on osa e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille eesmärgiks on levitada head praktikat ja analüüsida e-kursuste vastavust kvaliteedikriteeriumitele. Kvaliteedimärk on kinnitus selle kohta, et e-kursus on väga heal tasemel ning tunnustab e-kursuse autorit, kes on saavutanud e-õppe rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi. E-kursuse kvaliteedimärgi taotlemise protsessi tervikliku kirjeldusega saab tutvuda siin »

KES SAAVAD E-KURSUSE KVALITEEDIMÄRKI TAOTLEDA?

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusi on oodatud esitama kõrgkoolide ja kutseõppeasutuste õppejõud ning üldhariduskoolide õpetajad. Kvaliteedimärki saab taotleda täielikult või osaliselt veebipõhistele õppeainetele ja täienduskoolituskursustele.

KUIDAS SAAN OMA E-KURSUSELE KVALITEEDIMÄRKI TAOTLEDA?

Kvaliteedimärgi taotlemiseks esita HITSA konkursiveebis oma kursuse eneseanalüüs, avaldus ning organisatsiooni retsensioon. Täpsemalt:

  1. Logi end HITSA konkursiveebis ID-kaardi või mobiil-ID abil sisse. Juhul, kui Sa ei ole veel konkursiveebi kasutaja, siis peaksid ennast ühekordse tegevusena kasutajaks registreerima;

  2. Vii konkursiveebis läbi eneseanalüüs ja esita see kvaliteedimärgi taotlemise konkursile;

  3. Täida taotluse vorm. Eneseanalüüsi vormi täitmise järel avaneb võimalus esitada taotlus e-kursuse kvaliteedimärgi konkursil osalemiseks;

  4. Organisatsiooni retsensiooni vorm tuleb täita eraldi ning selle saate taotluse täitmise käigus lisada manusena. Organisatsiooni retsensiooni peab täitma organisatsiooni poolt valitud isik (nt programmi- või õppekava juht, õppealajuhataja jne) ja allkirjastama taotleja otsene juht. Eelistatud on digiallkirjastatud retsensioon. Juhul kui selleks puudub võimalus, siis võib laadida üles ka sisseskäneeritud allkirjastatud dokumendi või allkirjastamata dokumendi. Viimasel kahel juhul tuleb saata allkirjastatud originaalretsensioon kindlasti Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusse posti teel aadressile: HITSA, Akadeemia tee 21/1, 12614 Tallinn. Märksõnaks "kvaliteedimärk".

KUIDAS E-KURSUSI HINNATAKSE?

Kursust hindab e-õppe ekspertidest koosnev meeskond. Hindamise aluseks on vorm, mis põhineb kvaliteetse e-kursuse loomise juhendil.

TULEMUS

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru tulemusena antakse kvaliteedinõuetele vastavatele e-kursustele välja kvaliteedimärk. Kõikidele taotlusvoorus osalenud e-kursuste autoritele edastatakse hindamismeeskonnalt laekunud tagasiside kursuse parendamiseks.

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru tulemusena nimetatakse „Aasta e-kursuse“ nominendid. Aasta e-kursuse tiitliga tunnustatakse taotlusvoorus kõige enam silma paistnud e-Ülikooli konsortsiumisse kuuluva kõrgkooli e-kursuse autorit. Auhinnafond on 2000 eurot.

Levinumatele küsimustele leiab vastused korduma kippuvate küsimuste lehelt »

Eelmiste aastate tulemused leiab siit >>

Ootame kõiki osalema!


IN ENGLISH: