E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoor 2020


KONKURSS ON LÕPPENUD!
Kutsume osalema „E-kursuse kvaliteedimärk 2020“ taotlusvoorus!

Taotlusi ootame 5. veebruarini 2020. a. (k.a).

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusi on oodatud esitama kõrgkoolide õppejõud ning üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste õpetajad. Kvaliteedimärki saab taotleda täielikult või osaliselt veebipõhistele õppeainetele ja täienduskoolituskursustele.


Olulised kuupäevad:

  • 01.11.2019 - 05.02.2020 Konkursile “E-kursuse kvaliteet 2020” taotluste esitamine.
  • 05.05.2020 Konkursi “E-kursuse kvaliteet 2020” tulemuste avalikustamine.
  • 28.05.2020 kell 10-14 “Parimad e-kursused 2020” kvaliteedimärgi saanud kursuste tutvustamine ja tunnustamine virtuaalsel seminaril.

MIS ON E-KURSUSE KVALITEEDIMÄRK?

Kvaliteedimärkide väljaandmise eesmärgiks on levitada head kogemust ja analüüsida 
e-kursuste vastavust kvaliteedikriteeriumitele. Kvaliteedimärk on tunnustus e-kursuse autorile, kes on saavutanud digitehnoloogiate rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi. E-kursuse kvaliteedimärgi taotlemise protsessi tervikliku kirjeldusega saab tutvuda siin »

KES SAAVAD E-KURSUSE KVALITEEDIMÄRKI TAOTLEDA?

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlemine on avatud kõikidele kõrgkoolide õppejõududele ning üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste õpetajatele. 

KUIDAS SAAN OMA E-KURSUSELE KVALITEEDIMÄRKI TAOTLEDA?

Kvaliteedimärgi taotlemiseks esita HITSA konkursiveebis oma kursuse eneseanalüüs, avaldus ning organisatsiooni retsensioon. Täpsemalt:

  1. Logi end HITSA konkursiveebis ID-kaardi või mobiil-ID abil sisse. Juhul, kui Sa ei ole veel konkursiveebi kasutaja, siis peaksid ennast ühekordse tegevusena kasutajaks registreerima;
  2. Vii konkursiveebis läbi eneseanalüüs ja esita see kvaliteedimärgi taotlemise konkursile;
  3. Täida taotluse vorm. Eneseanalüüsi vormi täitmise järel avaneb võimalus esitada taotlus e-kursuse kvaliteedimärgi konkursil osalemiseks;
  4. Organisatsiooni retsensiooni vorm tuleb täita eraldi ning selle saate taotluse täitmise käigus lisada manusena. Organisatsiooni retsensiooni peab täitma organisatsiooni poolt valitud isik (nt programmi- või õppekava juht, õppealajuhataja jne) ja digiallkirjastama taotleja otsene juht.

KUIDAS E-KURSUSI HINNATAKSE?

Kursust hindab e-õppe ekspertidest koosnev meeskond. Hindamise aluseks on vorm, mis põhineb kvaliteetse e-kursuse loomise juhendil.

TULEMUS

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru tulemusena antakse kvaliteedinõuetele vastavatele
e-kursustele välja kvaliteedimärk. Kõikidele taotlusvoorus osalenud e-kursuste autoritele edastatakse hindamismeeskonnalt laekunud tagasiside kursuse parendamiseks.

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru tulemusena nimetatakse „Aasta e-kursuse“ nominendid. "Aasta e-kursuse" tiitliga tunnustatakse taotlusvoorus kõige enam silma paistnud Eesti e-Ülikooli konsortsiumisse kuuluva kõrgkooli e-kursuse autorit. Auhinnafond on 2000 eurot.
Levinumatele küsimustele leiab vastused korduma kippuvate küsimuste lehelt »

Ootame kõiki osalema!

IN ENGLISH: