E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoor

„E-kursuse kvaliteedimärk 2018“ taotlusvooru tulemused.

Taotlusvoorus kutsume osalema lisaks Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajatele, õppejõududele ka üldhariduskoole. E-kursuse kvaliteedimärki saab taotleda kõikidele täielikult või osaliselt veebipõhistele kursustele (sh täiendusõppekursustele ja MOOCidele), mis ei ole eelnevate taotlusvoorude tulemusel kvaliteedimärki saanud või millel on kvaliteedimärgi saamisest möödunud rohkem kui kolm aastat.

Olulised kuupäevad:

20.02  Taotluste esitamise avamine
12.03  Taotluste esitamise lõpptähtaeg

07.05  Kvaliteedimärgi saavutanud e-kursuste väljakuulutamine. E-kursuse kvaliteedimärgi saajate nimekirja leiab siit>>
25.05  Seminar “Parimad e-kursused 2018” - kvaliteedimärgi saanud kursuste tutvustamine ja tunnustamine.

Mis on e-kursuse kvaliteedimärk?

Kvaliteedimärgi väljaandmise protsess on osa e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille eesmärgiks on levitada head praktikat ja analüüsida e-kursuste vastavust kvaliteedikriteeriumitele. Kvaliteedimärk on kinnitus selle kohta, et e-kursus on väga heal tasemel ning tunnustab e-kursuse autorit, kes on saavutanud e-õppe rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi. E-kursuse kvaliteedimärgi taotlemise protsessi tervikliku kirjeldusega saab tutvuda siin »

Kes saavad e-kursuse kvaliteedimärki taotleda?

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlemine on avatud kõikidele Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajatele ja õppejõududele ning üldhariduskoolide õpetajatele.

Kuidas saan oma e-kursusele kvaliteedimärki taotleda?

Kvaliteedimärgi taotlemiseks esita alates 20. veebruarist 2018 HITSA taotluste ja konkurside infosüsteemis (edaspidi konkursiveeb) oma kursuse eneseanalüüs, taotlus ning organisatsiooni retsensioon. Täpsemalt:
  1. Logi konkursiveebi sisse ID-kaardi või mobiil-ID abil. Kui Sa ei ole veel konkursiveebi kasutaja, siis registreeri ennast eelnevalt ID-kaardi või mobiil-ID-ga infosüsteemi kasutajaks;
  2. Vali e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoor taotluste esitamise alt;
  3. Enne taotluse esitamist vii läbi eneseanalüüs (kohustuslik);
  4. Eneseanalüüsi vormi täitmise järel avaneb taotluse esitamise vorm;
  5. Lisa taotlusele eelnevalt koostatud ja digiallkirjastatud organisatsiooni retsensioon. Organisatsiooni retsensiooni vormi peab täitma organisatsiooni poolt valitud isik (nt programmi- või õppekava juht, õppealajuhataja jne) ja digiallkirjastama taotleja otsene juht. Täidetud vormi saab taotlusele lisada manusena.

Kuidas e-kursusi hinnatakse?

Kursusi hindavad e-õppe ekspertidest koosnevad meeskonnad. Hindamise aluseks on kriteeriumid, mis põhinevad kvaliteetse e-kursuse loomise juhendil.

Tulemus

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru tulemusena antakse kvaliteedinõuetele vastavatele e-kursustele välja kvaliteedimärk. Kõikidele taotlusvoorus osalenud e-kursuste autoritele edastatakse hindamismeeskonnalt laekunud tagasiside kursuse parendamiseks.

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru tulemusena nimetatakse „Aasta e-kursuse“ nominendid. Aasta e-kursuse tiitliga tunnustatakse taotlusvoorus kõige enam silma paistnud e-Ülikooli konsortsiumisse kuuluva kõrgkooli e-kursuse autorit. Auhinnafond on 2000 eurot.

Levinumatele küsimustele leiab vastused korduma kippuvate küsimuste lehelt ».

Samuti saab e-kursuse sisulise kvaliteedi ja ka protsessi osas nõu küsida oma õppeasutuse haridustehnoloogilt või siis saata küsimus 2018. aasta kvaliteedimärgi taotlemise protsessijuhile Marge Kusminile, e-post marge.kusmin@gmail.com.

Ootame kõiki osalema!
Eelnevate aastate taotlusvoorude tulemused leiab siit »


In English: