Täna selguvad "Targalt Internetis" võistlusmängu parimad

23. aprill 2014

Kolmapäeval, 23. aprillil toimub Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses MEKTORY Targalt Internetis koolidevahelise võistlusmängu finaalvõistlus. Finaalis võistlevad omavahel eelvoorude parimad: Kuusalu keskkool, Kristiine gümnaasium, Avinurme gümnaasium ja Pärnu Vanalinna põhikool. Võistlusmängu eesmärk on innustada õpilasi omandama teadmisi ja oskusi interneti ning digitaalsete kommunikatsioonivahendite targemaks ja turvalisemaks kasutamiseks. Võistlusmäng viiakse läbi projekti Targalt internetis raames.

Iga kooli võistkonda kuulub kuni kuus 7.-8. klasside õpilast, kellel tuleb finaalis tutvustada oma koolis läbiviidud interneti kasutamist käsitlenud uuringu tulemust, esitada e-ohutuse teemal üks laul, väidelda teemal „veebikeskkonnad peaksid vastutama oma saidil toimunud küberkiusamise eest“ ning näidata oma teadmisi viktoriinis ning tehnilist osavust töötoas. Finaali võidab kõige enim punkte saanud võistkond, kes auhinnaks sõidab  koos juhendajaga Brüsselisse.

8. novembrist kuni 11. detsembrini toimusid Targalt internetis võistlusmängu piirkondlike voorude raames üheksa võistlusmängu, millest võttis osa 27 kooli ja enam kui 160 õpilast üle Eesti. Iga piirkondliku vooru võitja pääses edasi poolfinaali, mis toimusid veebruaris Tallinnas ja Tartus. Poolfinaalide neli parimat võistlevad 23. aprillil Tallinnas toimuvas finaalis. Võistlusmängude kohta leiab rohkem infot veebilehelt www.targaltinternetis.ee.

Võistlusmängu korraldab MTÜ Lastekaitse Liit koostöös HITSA Innovatsioonikeskuse, Eesti Informaatikaõpetajate Seltsi, Inimeseõpetuse Ühingu ja Eesti Väitlusseltsiga.

Projekti „Targalt internetis“ viivad ellu MTÜ Lastekaitse Liit, HITSA Innovatsioonikeskus, Politsei- ja Piirivalveamet ja MTÜ Eesti Abikeskused. Projekti tegevusi finantseerib 75% ulatuses Euroopa Komisjoni programm „Safer Internet“.

Lisainfo:

Triin Kangur
Projektijuht
e-post: triin.kangur@hitsa.ee
tel: 651 0105
mob: 52 000 47

Lisa kommentaar

Email again: