Moodle


NB! Muutub Harno Moodle'i veebiaardess

1. oktoobril kell 19.00-23.30 toimuvad Moodle’is hooldustööd. Sel ajal ei ole võimalik programmi kasutada. Olulise muudatusena suunatakse tavahoolduse käigus senine domeen moodle.hitsa.ee domeeni moodle.edu.ee peale. See tähendab, et 01.10.2020 hilisõhtul muutuvad kõik Moodle’i kursuste lingid.

Täiendavate küsimuste korral kirjuta moodle[at]harno.ee

HITSA Moodle'i keskkonna leiab aadressilt moodle.hitsa.ee

Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) on üks levinumaid vabal tarkvaral põhinevaid õpikeskkondi, millel on ligi 70 miljonit registreeritud kasutajat üle maailma. Moodle'isse on sisse ehitatud hulk erinevaid e-õppe vahendeid ja tegevusi, mida saab e-kursusel kasutada (õppematerjalide esitamise võimalused, testid, ülesanded, foorumid jpm).

HITSA Moodle 

HITSA Moodle'i kasutamine on tasuta Eesti üldhariduskoolidele, kutseõppeasutustele ja e-ülikooli konsortsiumi liikmeskoolidele. Kõigile teistele on HITSA Moodle'i kasutamine tasuline vastavalt teenuse hinnakirjale. HITSA Moodle'i kasutustingimused leiab siit.

Kasutajatugi

Kõik HITSA Moodle'i kasutajad saavad küsimuste ja murede korral abi, kirjutades aadressile moodle@hitsa.ee. Kasutajatugi vastab hiljemalt tööpäeva jooksul.

kasutaja liitumine HITSA Moodle'iga

HITSA Moodle´isse saab endale konto luua iga huviline. Vaata ka kasutajakonto loomise juhiseid.

Kooli liitumine HITSA Moodle´iga

Kui koolil ei ole veel oma alamkategooriat HITSA Moodle´s, palume sellega liitumiseks saata aadressile moodle@hitsa.ee kooli direktori allkirjaga digitaalne taotlus, milles on ära märgitud:

  • kooli nimi
  • koolipoolse kontaktisiku (tulevase kooli administraatori) ees- ja perenimi, isikukood ja e-post.
Kontaktisikul peab eelnevalt olema loodud kasutajakonto HITSA Moodle'is, et talle saaks vastavaid õigusi anda.

Administraatori vahetamine

Kooli administraatori vahetamiseks ootame aadressile moodle@hitsa.ee kooli juhi digiallkirjaga taotlust.

Taotlusesse palume märkida uue administraatori ees- ja perekonnanimi, isikukood ja e-posti aadress.
Kontaktisikul peab eelnevalt olema loodud kasutajakonto HITSA Moodle'is, et talle saaks vastavaid õigusi anda.


Moodle selgeks nädalaga

Märtsis 2020 toimuvad kolm veebiseminari, kus tutvustame Moodle e-õppeplatvormi, mis võimaldab läbi viia e-kursuseid. Eelteadmised osalemiseks ei ole vajalikud. Kõik seminarid on hiljem järelvaadatavad siin
lehel ja HITSA YouTube'i kanalil.

Moodle´i kasutusjuhend

Moodle´iga alustavatele kasutajatele on HITSA koostanud juhendi, mis aitab samm-sammult luua enda esimese e-kursuse. Kasutusjuhendit saab vaadata siit ja pdf versiooni siit.