Moodle

Harno pakutava Moodle'i keskkonna leiab aadressilt moodle.edu.ee

Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) on üks levinumaid vabal tarkvaral põhinevaid õpikeskkondi, millel on ligi 70 miljonit registreeritud kasutajat üle maailma. Moodle'isse on sisse ehitatud hulk erinevaid e-õppe vahendeid ja tegevusi, mida saab e-kursusel kasutada (õppematerjalide esitamise võimalused, testid, ülesanded, foorumid jpm).

Harno Moodle 

Harno Moodle'i kasutamine on tasuta Eesti üldhariduskoolidele, kutseõppeasutustele ja e-ülikooli konsortsiumi liikmeskoolidele. Kõigile teistele on Harno Moodle'i kasutamine tasuline vastavalt teenuse hinnakirjale. Harno Moodle'i kasutustingimused leiab siit.

Kasutajatugi

Kõik Harno Moodle'i kasutajad saavad küsimuste ja murede korral abi, kirjutades aadressile moodle@harno.ee. Kasutajatugi vastab hiljemalt tööpäeva jooksul.

kasutaja liitumine harno Moodle'iga

Harno Moodle´isse saab endale konto luua iga huviline. Vaata ka kasutajakonto loomise juhiseid.

Kooli liitumine Harno Moodle´iga

Kui koolil ei ole veel oma alamkategooriat Harno Moodle´s, palume sellega liitumiseks saata aadressile moodle@harno.ee kooli direktori allkirjaga digitaalne taotlus, milles on ära märgitud:

  • kooli nimi
  • koolipoolse kontaktisiku (tulevase kooli administraatori) ees- ja perenimi, isikukood ja e-post.
Kontaktisikul peab eelnevalt olema loodud kasutajakonto Harno Moodle'is, et talle saaks vastavaid õigusi anda.

Administraatori vahetamine

Kooli administraatori vahetamiseks ootame aadressile moodle@harno.ee kooli juhi digiallkirjaga taotlust.

Taotlusesse palume märkida uue administraatori ees- ja perekonnanimi, isikukood ja e-posti aadress.
Kontaktisikul peab eelnevalt olema loodud kasutajakonto Harno Moodle'is, et talle saaks vastavaid õigusi anda.

Moodle selgeks nädalaga

Märtsis 2020 toimusid kolm veebiseminari, kus tutvustati Moodle'i e-õppeplatvormi, mis võimaldab e-kursusi läbi viia. Eelteadmised osalemiseks ei ole vajalikud. Kõik seminarid on järelvaadatavad:

Moodle´i kasutusjuhend

Moodle´iga alustavale kasutajale on abiks juhend, mis aitab samm-sammult luua enda esimese e-kursuse. Kasutusjuhendit saab vaadata siit ja pdf versiooni siit.


Alates 1. augustist 2020 pakub kõiki seniseid HITSA teenuseid, sh ka Moodle'it Haridus- ja Noorteamet (Harno). Üleminekuajal kuni Harno uue veebilehe valmimiseni on kasutusel ka HITSA veebileht ning infot lehel värskendatakse jätkuvalt.