Avalik loeng: „Küberolümpia“ võitja Jaanus Kääp jagab infoturbe konverentsi „Black Hat Europe 2015“ muljeid

19. november 2015

Kõik küberturvalisuse valdkonna huvilised on oodatud 19. oktoobril kl 15.00 tasuta avalikule loengule, kus “Küberolümpia” 2015. aasta võistluse võitja Jaanus Kääp jagab mainekatel Euroopa ja USA infoturbe konverentsidel kogetut ning annab näpunäiteid, kuidas „Küberolümpia“ laadsetel võistlustel edukalt osaleda.

Väga heaks arvutisüsteemide kaitsjaks saab vaid siis, kui olla teadlik võimalike ründajate tegutsemismustritest. Et tudengitel oleks võimalus oma oskused proovile panna, toimus 2015. aasta kevadel „Küberolümpia“, kus 8-tunnise võistluse jooksul pandi Eesti Kaitseväe küberharjutusväljal proovile osalejate tehnilised teadmised ja praktilised oskused arvutisüsteemide kaitsmisel.

Võistluse võitis Eesti Infotehnoloogia Kolledži IT-süsteemide arenduse kolmanda kursuse tudeng ja Clarified Security andmeturbeekspert Jaanus Kääp. Peaauhind oli osalemine mainekal „Black Hat Europe 2015“ konverentsil Amsterdamis.

Loengul jagab Jaanus huvitavamaid Black Hat Europe´il ja Defcon konverentsil esitatud turvavigade leidmise nõkse, võrdleb mainitud konverentse ja räägib turvavigade leidmise oskuste rakendamisest nii "Küberolümpial" kui mujal.

Loeng toimub inglise keeles Eesti Infotehnoloogia Kolledžis (Raja 4C, Tallinn) auditooriumis 316.

Loe lähemalt ja anna oma osalemisest teada IT Akadeemia Facebooki lehel.