HITSA Robotexil – kavas tasuta töötoad ja muud põnevat!

04. detsember 2015

Robotex on juba viieteistkümnendat aastat järjest toimuv robotifestival, mis on ajapikku kasvanud TTÜ priimuste omavahelisest pusimisest Eesti suurimaks kogupere tehnoloogiaürituseks.

Sel aastal toimub Robotex 4.–6. detsembril, ürituse kaaskorraldaja on HITSA.

Robotexil saab kaasa elada robotite võistlustele ning ise põnevates töötubades kätt proovida!

Paralleelselt robotivõistlustega toimuval Tehnoloogianäitusel on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus esindatud messiboksiga, kus saab tutvuda internetiturvalisuse ja küberkaitse teemade ning IT-kõrghariduse võimalustega. Kõik huvilised on oodatud osalema Küberpähkli publikumängus, kus saab testida oma teadlikkust internetiturvalisusest ning laiendada silmaringi küberkaitse valdkonnas. 6. detsembril, Robotexi viimastel tundidel loositakse kõigi publikumängus osalejate vahel välja LEGO Mindstorms EV3 robootikakomplekt!

HITSA viib läbi ka mitmeid robootika töötubasid lastele ja noortele. LEGO WeDo robotite töötoas saavad 5-9-aastased lapsed koos oma vanematega valmis ehitada robot-alligaatori. Alg- ja põhikooli lapsed on oodatud „Mutukate meisterdamise töötuppa“, kus IT Kolledži Robootikaklubi juhendamisel saab iga osaleja endale hambaharjast väikese vahva roboti meisterdada. Nutiroboti töötoas tutvuvad huvilised nutitelefoni abil juhitava robotiga, mille ehitamisega saab hakkama iga tehnoloogiahuviline noor. Kuidas aga robotile mõtteid pähe panna, mismoodi näeb välja roboti aju ja kuidas robot tegutsema saada, seda õpivad lapsed „LEGO Mindstorms EV3 robot-putukate ralli“ töötoas. Gümnaasiuminoortel ning tudengitel on võimalus tutvust teha sumorobotite programmeerimisega.

Kõik töötoad on tasuta, nendesse saab registreeruda enne Robotexi algust ja ka kohapeal.

NB! Kohtade arv on piiratud! Töötubade ajakava ja registreerumise leiab Robotexi kodulehelt.



www.robotex.ee

HITSA Robotex 2015