Küberkaitse suvekool 2017/ 10.-14. juuli

10. juuli 2017

10.-14. juulil 2017 toimub Tallinnas kolmas küberkaitse suvekool „Social Engineering Capture the Flag Summer School“, mis toob Eestisse maailma tugevad küberturvalisuse asjatundjad. Sel aastal on suvekooli teemaks sotsiaalne manipulatsioon (social engineering, ingl.k).

Küberkaitse suvekool on rahvusvaheline nädalane intensiivne õpe, mille jooksul saab kuulata ettekandeid oma ala asjatundjatelt ja osaleda diskussioonides, aga ka osa võtta praktilistest ülesannetest.

Sel aastal toob suvekool kokku arvutiteaduse, õigusteaduse, kriminoloogia ja kriminalistika ning psühholoogia eksperdid, et üheskoos uurida, kas ja kuidas sotsiaalne manipulatsioon töötab, kuidas seda vältida ning kuidas leida tõendeid sotsiaalse manipulatsiooni rünnakute kohta. Suvekooli sihtgrupp on doktorandid ja nooremteadurid nii Eestist kui ka välismaalt.

Suvekooli korraldajad 2017. aastal on HITSA, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool koos IT-õiguse programmiga, Ravensburg-Weingarten’i Ülikool, Adelaide’i Ülikool ning selle läbiviimist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Küberkaitse suvekool on ellu kutsutud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt eesmärgiga kasvatada Eesti küberkaitse hariduse rahvusvahelist konkurentsivõimet ning suurendada Eesti e-riigi nähtavust, aidata kaasa rahvusvahelise koostöövõrgustiku arenemisele ning kasvatada tugevate välisõppejõudude ja –tudengite arvu küberkaitse õppekavadel IT-õppes Eestis.