ProgeTiigri võistlus "Mängumaraton"

23. aprill 2017

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab 2017. aastal õppijatele ProgeTiigri võistluse “Mängumaraton”. Võistlustööna tuleb esitada enda loodud mäng, mis aitab arendada laste ja noorte IKT oskusi ning tõsta teadlikkust, kuidas turvaliselt internetis käituda.

ProgeTiigri võistlusele "Mängumaraton" on oodatud 5-20aastased alus- ja üldhariduse õppijad nii individuaalselt kui ka kuni viieliikmeliste meeskondadena. Võistlusel osalemiseks tuleb esitada enda loodud arvutimäng, nutivahendiga mängitav rakendus, laua- või kaardimäng, mis õpetab programmeerimist või turvalist käitumist internetis.

Mängude loomise kaudu saavad noored jutustada mõnda lugu, disainida tegelasi ja maailmu ning seejuures lõimida erinevaid huvivaldkondi nagu tehnoloogia, kunst, muusika, keeled. Ka annab see hea võimaluse koondada erinevate huvidega noored ühise eesmärgi nimel ja harjutada meeskonnas töötamist. Võistlustöö saab kenasti siduda põhikoolis tehtava loovtööga.

Töid saab esitada kuni 23. aprillini 2017 veebiaadressil konkursiveeb.hitsa.ee.

Võistlustöid hinnatakse viies vanuserühmas ning parimate tööde autorid koos juhendajatega on oodatud 20. mail 2017 Tallinnas toimuvale suurele finaalüritusele.

Loe võistlusest lähemalt SIIT>>