Skype University Hackathon kutsub huvilisi esitlusi vaatama

11. märts 2016

Sel reedel, 11. märtsil algab Skype University Hackathon 2016, mille eesmärgiks on 2,5 päeva jooksul luua praktilisi IT-lahendusi erinevatele probleemidele, millega täna ühes või teises valdkonnas silmitsi seistakse.

Skype University Hackathon on arendusnädalavahetus, kus osalevad põhiliselt tudengid nii Eestist kui ka mujalt, näiteks Inglismaalt, Lätist ja Soomest. Hackathon'i ühe korraldaja ja Skype'i vanemtootejuhi Filipp Seljanko sõnul on sel aastal varasemast rohkem osalejaid ja tase on veelgi kõrgem. “Eriti tore on muidugi see, et tüdrukute osavõtt on tõusvas trendis. Eesti IKT valdkonnas tegutseb ainult 22% naisi ja see protsent peab kindlasti suurenema. Me oleme seda alati oma projektides toetanud,” täiendas Seljanko.

Hackathon'i käigus toimub võistlus, mille käigus tudengid loovad innovaatilisi IT-lahendusi ja prototüüpe mõne probleemi lahendamiseks, mis võib pärineda ükskõik millisest valdkonnast. Osalejaid aitavad ning suunavad Skype'i ja Microsoft'i töötajad. Täpne info kogu Skype University Hackathon 2016 kohta on leitav StudyItin.ee lehel >>.

Hackathon on üks osa Skype`i ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse IT Akadeemia programmi laiemast koostööst. “Kuna maailmas on suurenev nõudlus IKT oskustega inimeste järele, siis koostöö eesmärk ongi toetada Eesti koolinoorte ja tudengite tehnoloogia huvi ja erialaste oskuste arendamist,” selgitas Filipp Seljanko. “Näiteks ühe erandliku ja väga meeldejääva juhuna võttis Hackathoni korraldustiimiga ühendust alles gümnaasiumi lõpetav tütarlaps, kes avaldas soovi osaleda tänavusel Hackathonil, kuna tahab lähemalt tundma õppida IT-maailma ja seejärel otsustada, kas sama eriala õppimine ülikoolis võiks olla tema tulevik.”

Hackathon'i lõpus valitakse välja silmapaistvaimad tööd ning parimaid autasustatakse vääriliste auhindadega. Kõik huvilised on oodatud esitlusi vaatama 13. märtsil kell 17.30 Eesti Infotehnoloogia Kolledžis (Raja 4C, Tallinn). Üritus on tasuta! Lisainfo Skype Univeristy Hackathoni lõpuürituse Facebooki lehelt: http://on.fb.me/1R6XxRJ.

Skype Hackathon'i korraldatakse HITSA IT Akadeemia programmi ja Skype eestvedamisel tänavu teist korda. Eelmise aasta kokkuvõtet videopildis näeb siit: http://bit.ly/1LOgLt8.

Lisa kommentaar

Email again: