HITSA juhatuse esimees Erki Urva jagab küberkaitsealasel tippkohtumisel Eesti kogemusi

13. mai 2016

Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik Holland korraldas 12.-13. mail kõrgetasemelise kohtumise „Enabling partnerships for a digitally secure future for the EU”, mis tõi kokku küberturvalisuse eksperdid kogu Euroopast. Üritusel analüüsisid riigi ja erasektori esindajad digimaailma trende ning nendega kaasnevaid võimalusi ja küberturvalisuse riske.

Kohtumise raames toimunud Haridussessiooni fookuses oli küberturvalisuse haridusse integreerimine ja selle mõju majandusarengule nii rahvuslikul kui rahvusvahelisel tasandil. Ettekandes „Cyber Security in Estonian Education“ andis HITSA juhatuse esimees Erki Urva ülevaate Eesti kogemusest.

Erki Urva sõnul on Eesti siin valdkonnas ootuspäraselt Euroopa esirinnas. „NATO Küberkaitsekeskuse tegevust muidugi teatakse, aga paljudele tuli üllatusena, et meil ka haridusvaldkonnas nii aktiivselt küberteemadega tegeletakse. Targalt internetis, ProgeTiiger, “Netis sündinud”, Küberpähkli mäng ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi küberkaitse õppesuund olid vaid mõned näited, mida esitlesin ja mis suuremat tähelepanu pälvisid,” ütles Erki Urva.

Lisa kommentaar

Email again: