Briti parlamendisaadik ja Šoti ülikoolide esindajad tundsid huvi Eesti e-hariduse vastu

28. aprill 2020

Briti parlamendisaadiku Martin Docherty-Hughesi algatusel toimus 28. aprillil Eesti ja Šoti e-hariduse asjatundjate videokohtumine.

Martin Docherty-Hughes on Briti parlamendi Eesti sõprusgrupi juht ja esindab seal Šoti rahvusparteid. Koos temaga osalesid Eesti videosilla-kohtumisel Šoti haridusametnikud ja ülikoolide esindajad tundsid huvi, kuidas Eesti koolidel õnnestus nii sujuvalt e-õppele üle minna.

HITSA juht Heli Aru-Chabilan andis ülevaate viimasel kuuel nädalal Eestis tehtust, aga rõhutas ka, et juured on palju sügavamal: "Väga tähtsaks on osutunud kõik, mida on ehitatud aastakümnete jooksul: haridustehnoloogide, õpetajate ja koolitajate tugevad võrgustikud, usaldus kodu ja kooli vahel ning riigi pikaaegne panustamine e-õppe arendamisse."
Kohtumisel võrreldi ja jagati kogemusi ja praktikaid. Šoti haridusinimestes tekitasid suurt huvi Eesti praktika, kus õpetajatel ja koolidel on suur vabadus õppetööd puudutavate otsuste tegemisel ning samuti haridustehnoloogide roll koolielus. Šoti esindajatel oli suur huvi Eesti kogemuse vastu ning nii esitati ettepanek koostööd ka tulevikus jätkata.

Kohtumisest võtsid osa veel Glasgow Strathclyde'i ülikooli ja Edinburghi Queen Margareti ülikooli esindajad ja Londonist Eesti suursaadik Suurbritannias Tiina Intelmann. HITSAst osales kohtumisel veel ProgeTiigri programmi juht Kristi Salum, Tallinna Ülikooli teadur Mart Laanpere ja Haridus- ja teadusministeeriumi rahvusvahelise koostöö osakonna juht Laura Limperk-Kütaru.Lisa kommentaar

Email again: