HITSA kutsub Code Week’il programmeerimisalaseid üritusi korraldama

23. september 2015

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki, kel soov ja huvi edendada Eestis tehnoloogiaharidust, korraldama üle-euroopalisel programmeerimisnädalal Code Week 10.-18. oktoobril 2015 programmeerimisalaseid üritusi!

Code Week toimub sel aastal kolmandat korda, et tutvustada programmeerimist ja muuta see oskus kõigile jõukohaseks võimalikult lõbusal viisil. Sel aastal toimub HITSA eestvõttel 14. oktoobril küberkaitse-teemaline digiõppe päev. Eelmisel aastal korraldas Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus Code Week’i raames ProgeTiigri õpilastööde konkursi maakondlikud voorud ning e-õppe päeva (Code Week 2014).

Et Eesti paistaks Euroopa programmeerimisõppe-kaardil silma, kutsume kõiki IT-valdkonnas tegutsejaid korraldama sel nädalal ühte või ka mitut programmeerima innustavat üritust, mis on suunatud nii lastele, aga ka noortele ja täiskasvanutele.Kuidas osaleda programmeerimisnädal?

  • Lapsed, teismelised ja täiskasvanud on oodatud osalema programmeerimisüritustel.
  • Programmeerijad võivad korraldada õpikodasid endale lähimates koolides, häkkerite hobilaborites ja rahvamajades.
  • Õpetajad, kes oskavad programmeerida, võivad anda programmeerimistunde, jagada tunnikavasid ja korraldada õpikodasid kolleegidele. Programmeerimisnädala tegevuste planeerimisel aitab õpetajatele loodud juhend.
  • Õpetajad, kes ise ei oska veel programmeerida, saaksid korraldada seminare või kutsuda lapsevanemaid ja õpilasi üksteisele programmeerimist õpetama.
  • Lapsevanemad saavad innustada oma lapsi programmeerimise õpikodades osalema.
  • Ettevõtjad ja mittetulundusühingud saavad pakkuda oma ruume õpikodade korraldamiseks, pakkuda oma töötajaid õpetajateks, organiseerida õpilastele lõbusaid programmeerimisvõistlusi või sponsoreerida programmeerimisüritusi.
  • Igaüks, kes tegeleb programmeerimisega, on oodatud jagama oma kogemusi ja inspireerida teisi!

Kõik Code Week’i tegevuste organisaatorid saavad sertifikaadi. Aita Eesti viia Code Week kaardile ning alusta oma ürituse korraldamisega juba täna!

Üle-euroopalise programmeerimisnädala tähistamiseks on programmeerimisprogrammi Scratch meeskond loonud spetsiaalse rakenduse „Ood programmeerimisele“, mille abil saab programmeerida muusikat ja tantsuvideoid. Veebipõhise tasuta rakenduse leiab siit: http://scratch.mit.edu/odetocode/.

Lisainfo:

Eesti Code Week Ambassador on Mari-Liis Peets, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ProgeTiigri programmijuht (e-post: mari-liis.peets@hitsa.ee)

Code Week Twitter’is: @CodeWeekEU
Code Week Google+
Code Week Facebookis
Hashtag #codeEU ja @CodeWeekEU

http://www.codeweek.eu/

Lisa kommentaar

Email again: