Code Weekist võttis osa rekordarv osalejaid

01. veebruar 2019

Euroopa programmeerimisnädal Code Week lõi möödunud aastal kõik senised osalejarekordid - ühtekokku võttis erinevatest üritustest osa 2,7 miljonit inimest.

Üha suurenev huvi ürituse vastu nätiab, et noori huvitavad programmeerimine ja robootika üha enam. Kuue aastaga on Code Weekist osavõtjate arv kasvanud kümnest tuhandest 2,7 miljonini. 

Eesti on samuti aktiivne olnud. HITSA ProgeTiigri programmi toel toimus möödunud sügisel siin 144 töötuba, millest võttis osa üle 2474 osaleja. Ühtekokku toimus aga Eestis 2018. sügisel 355 erinevat üritust, millest võttis hinnanguliselt osa 11 400 inimest. 

Üle maailma oli osalejate keskmine vanus 12 aastat. Riikidest oli kõige aktiivsem Itaalia üle 20 000 üritusega, talle järgnesid Türgi (7700) ja Poola (5000). Prantsusmaa paistis silma naissoost programmeerimishuvilistega – kõigist osavõtjates seal oli 49% tüdrukud või naised. 

Code Week sai alguse 2013. aastal, mil üritused toimusid 26 Euroopa riigis. Tänaseks on ettevõtmisesse kaasatud 72 riiki kõikjalt maailmas. Ühtekokku toimusid 2018. aastal programmeerimisnädala üritused 72 riigis, sealhulgas ka sellistes eksootilistes maades nagu Peruu, Malaisia ja Egiptus. 

Pane kalendrisse!
Code Week 2019 toimub 5-20. oktoobrini

Tänavused programmeerimisnädala sündmused toimuvad 5.-20. oktoobrini. Plaanis olevad üritused saab juba praegu Euroopa Code Weeki kaardile kanda. 

Mitmekeelselt veebilehelt codeweek.eu leiavad huvilised palju materjale, mis aitavad põnevamaid sündmusi ette valmistada. Samalt kodulehelt leiab arvukalt õpetajatele mõeldud materjale, näiteks “Learning Bits” – lühivideod ja tunniplaanid, mis aitavad programmeerimist ja loogilist mõtlemist õpetada. Mu hulgas leiab sealt ka õpetuse, kuidas organiseerida programmeerimistöötubasid ilma digitehnoloogiata või kuidas kasutada erinevat tarkvara. Programmeerimisnädala üks eesmärke ongi siduda programmeerimist ka esmapilgul tehnoloogiakaugemate alade nagu ajalugu, geograafia või sotsiaalteadus. 

Lisainfo:


Lisa kommentaar

Email again: