HITSA digiõppe päeva veebiseminar: Miks küsib Google minu telefoninumbrit?

15. oktoober 2015

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) korraldab 14. oktoobril Täiskasvanud Õppija Nädala raames digiõppe päeva veebiseminari „Miks küsib Google minu telefoninumbrit?“. Seminaril jagab tehnoloogiaajakirjanik Hans Lõugas näpunäiteid, kuidas ohutult nutiseadmetes ja internetis tegutseda.

Riigi Infosüsteemi Ameti tehtud uuring nutiseadmete kasutajate turvateadlikkusest näitab, et ca 40% tahvlite ja nuhvlite kasutajatest on digiturvalisuse suhtes ükskõiksed. „Maailmas tuntakse Eestit just e-teenuste ja siinse küberkaitse kompetentsi kaudu. Tehnoloogiaga seotud turvariske tuleb osata nii ära tunda kui ka ära hoida, see on oluline igale nutiseadme kasutajale ja kogu Eesti riigile üha digitaliseeruvas maailmas,“ ütles digiõppe päeva korraldaja HITSA projektijuht Marit Dremljuga-Telk. „Digiõppe päevaga tahame parendada täiskasvanute teadlikkust ja oskusi digiturvalisuse tagamisel, jagame infot ja näpunäiteid selleks, et me saaksime iseennast ja oma lähedasi interneti ja nutiseadmetega seonduvate ohtude eest kaitsta.“

Digiturvalisuse veebiseminar toimub kolmapäeval, 14. oktoobril kell 15:00 - 16:00, ootame igas vanuses osalejaid kõikjalt Eestist. Seminaril jagab tehnoloogiaajakirjanik Hans Lõugas praktilisi nippe, mida igaüks meist saab enda kasuks tööle panna. Miks logib tark kasutaja Facebookist pärast kasutamist välja, mida saan ennetavalt ise teha selleks, et oma kaotatud telefon tagasi saada, miks küsib Google minu telefoninumbrit – nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastuse digiõppe päeva veebiseminaril. Lisaks saavad kõik huvilised proovile panna argielu puudutavad teadmised digiturvalisusest värskelt valminud rakenduse abil.

Digiõppe päeva (varasemalt e-õppe päeva) korraldab HITSA alates 2003. aastast eesmärgiga populariseerida info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutamise võimalusi õppimisel ja õpetamisel igas vanuses huvilistele. Seda kõike selleks, et teadvustada ühiskonda tehnoloogilistest võimalustest meie ümber ja ärgitada kaasa mõtlema. 2015. aastal on digiõppe päev liitunud ka üleeuroopalise Code Week nädalaga, mis toimub 10.-18. oktoobrini ning kuhu on registreeritud juba ligi 40 sündmust üle Eesti.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) eesmärgiks on IT-hariduse toetamine ja tänapäevase tehnoloogia juurutamine kõikide tasemete haridusasutustes, nende varustamine moodsate infosüsteemidega, ning kõrge kvalifikatsiooniga IKT-spetsialistide ettevalmistamise tagamine.


Kui ei õnnestunud veebiseminari otseülekannet näha,
saab seda järelvaadata siin:


Lisainfo:
Marit Dremljuga-Telk
HITSA koolituse projektijuht
marit.dremljuga-telk@hitsa.ee
Tel: 628 5825

Kommentaarid

Meelis Reinart

14. okt

Kas seminari saab hiljem ka veebis järele vaadata-kuulata?

HITSA

14. okt

Tere! Seminari saab hiljem järele vaadata, lisame lingi HITSA veebilehele järgmise nädala alguses.

Lisa kommentaar

Email again: