Oluline muudatus E-koolikotis – vaata oma õppevara üle ja määra õige litsents

23. jaanuar 2020

E-koolikott ühtlustab 28. jaanuaril 2020 keskkonnas olevate materjalide ja kogumike litsentse, et igaüks saaks neid kasutada, jagada ja muuta. Edaspidi peaks kõik keskkonnas avaldatud materjalid kandma litsentsi CC BY-SA 3.0.

Sellega seoses palume kõigil, kes E-koolikotti materjale ja kogumikke on lisanud, need üle kontrollida  ning lisada neile litsents CC BY-SA 3.0. Valiku saate teha pärast sisselogimist. 

Varem said E-koolikoti kasutajad materjali E-koolikotti lisades või kogumikku luues valida väga paljude erinevate autoriõiguse režiimide vahel (sealhulgas erinevad CC litsentsid, aga ka "kõik õigused kaitstud" ja „ei oska valida“ – sisuliselt tähendas see „kõik õigused kaitstud“).

Kui te ei soovi litsentsi lisada, jääb teile võimalus jätta oma õppevara privaatseks ja edaspidi pole see avalikult leitav, kopeeritav ega muudetav.

E-koolikotis määratud litsents kehtib vaid E-koolikoti keskkonda üles laaditud sisule. Kui Teie materjal on E-koolikotti lingitud väljastpoolt, kehtib litsents vaid teie poolt selgituseks juurde kirjutatud tekstile.

NB! Litsentsi saab teosele anda vaid autor (või autoriõiguste omanik, nt kirjastus). Kui olete E-koolikotti laadinud teose, mille autoriõigusi Teil pole, peate sellele litsentsi määramiseks eraldi luba küsima. 

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust!

Kontakt: 
e-koolikott@harno.ee
Lisa kommentaar

Email again: