E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoor on lõppenud

19. jaanuar 2016

11. jaanuaril lõppes taotluste esitamine üheksandasse e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru, kuhu sel korral esitati 41 kursust 14st asutusest.

Kvaliteedimärgi väljaandmise protsess on osa e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille peamiseks eesmärgiks on ühtlustada e-õppega seotud protsesse ja taset e-Ülikooli ja e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvates õppeasutustes. Kvaliteedimärgiga kinnitatakse e-kursuse väga head taset ning tunnustatakse e-kursuse autorit, kes on saavutanud e-õppe rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi. Alates 2008. aastast on e-kursustele antud 197 kvaliteedimärki.

2015/2016. aasta taotlusvooru laekus kõige enam taotlusi Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Ülikoolist ja Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Valdava osa taotlustest esitasid ülikoolid ja rakenduskõrgkoolid, kuid kvaliteedimärki taotlevad ka kutse- ning üldhariduskoolide e-kursused.

Järgmise pooleteise kuu jooksul hindavad kursuseid e-õppe ekspertidest koosnevad kolmeliikmelised meeskonnad, kuhu on kaasatud 42 hindajat 25st asutusest.

Taotlusvooru tulemusena antakse nõuetele vastavatele e-kursustele välja kvaliteedimärgid ning kõikidele e-kursuste autoritele edastatakse tagasiside kursuse parendamiseks. Taotlusvooru tulemusena nimetatakse ka „aasta e-kursuse“ stipendiumi kandidaadid, millega tunnustatakse kõige enam silma paistnud e-kursuste autoreid.

E-kursuse kvaliteedimärgi pälvinud kursuste autorite tunnustamine ning aasta e-kursuste väljakuulutamine toimub HITSA rahvusvahelisel kevadkonverentsil 14. aprillil 2016.

Lisainfo: http://www.e-ope.ee/kvaliteet/kvaliteedimark.

Lisa kommentaar

Email again: