EENeti küberkaitseteemaliselt konverentsilt. Rain Ottis: Kes valvab valvureid?

04. oktoober 2013

 Tallinna Tehnikaülikooli ja Jyväskylä ülikooli õppejõud Rain Ottis tõdes EENeti 20. sünnipäevakonverentsil, et sageli  on inimesed hirmul, mõeldes, kas KAPO või NSA neid jälgivad. Tegelikult on aga märksa olulisem küsimus, kes valvab valvureid?

 „Paljudel on erinevad administraatori õigused, aga kes nende käitumist uurib,“ küsis Ottis. „Kui palju kahju võib teha pahatahtlik töötaja, kelle on erinevad juurdepääsud ja paroolid,“ lisas ta.

 Rain Ottise sõnul on privaatsus inimõigus, kuid mitte kunagi ei saa seda nulli viia. „Kuigi nii seaduste põhiselt kui ka kultuuriliselt on näiteks kuritegu taunitav, juhtub seda ikka. Samas suunas liigub ka privaatsuse hoidmine. Privaatsus järjest suureneb, kuid päris nulli ei saa seda kunagi viia,“ mõtiskles Ottis. 

 Totaalne privaatsus läheks ka absurdi – see tähendab, et inimene on kui must auk, kellest keegi midagi ei tea – teda justkui poleks olemas. „Samm edasi on valitud privaatsus ehk siis see, mis infot inimene ise enda kohta jagab. See on juba teatud määral saavutatav,“ tõdes ta. 

 Sõnumi edastas:
 Raili Somelar 
 turundusjuht
 HITSA 
 53 440 660 

Lisa kommentaar

Email again: