EENeti küberteemaliselt konverentsilt: R.Wilton: meie andmed ongi raha!

04. oktoober 2013

 EENeti 20. sünnipäeva konverentsi esimeses osas, mille üldnimetaja oli „Riik ja andmeside“ rääkis üleeuroopalise teaduse ja hariduse andmesidevõrkude assotsiatsiooni TERENA äri- ja tehnoloogia strateeg John Dyer riiklikest andmesidevõrkudest, kinnitades, et just need koos teadus-ja hariduskogukondadega on mänginud interneti arengus võtmerolli.

 „Riiklikel andmesidevõrkudel on hiilgav tulevik kui nad teevad koostööd teenuste pakkujate ja tarbijatega, toimides ise vahendajatena,“ kinnitas Dyer.
 Digitaalse identiteedi, privaatsuse ja IT turvalisuse spetsialist Robin Wilton küsis Tartus peetud konverentsil, miks on meie andmed muutunud nii ihaldusväärseks? Ja vastas ise: “Aga sellepärast, et see ongi raha. Meie andmed on kui uus nafta”. 

Wilton tõi humoorika näite: kui pangaröövlilt uurida, miks ta röövib, vastab ta ka, et seal on raha. Samuti rääkis Wilton viimasel ajal kirgi kütvast teemast regulatsioon versus  privaatsus. Tema hinnangul ei lämmata regulatsioon privaatsust, vastupidi, aitab selle arengule kaasa. 

 „Seal, kus turg ei suuda tagada kasu või vältida kahju, on regulatsioonil oma roll,“ kinnitas Wilton, lisades, et edaspidise innovatsiooni võti seisnebki selles, kui hästi tunnetatakse õrna privaatsuse piiri. 

 Sünnipäevakonverentsi raames räägivad IT-maailmas aktuaalsetest teemadest nagu  võrgu turvalisus, andmete privaatsus ja andmemahukas Internet räägivad tunnustatud spetsialistid Eestist ja mujalt Euroopast. Dorpati konverentsikeskusest näed otseülekannet aadressil konverents.eenet.ee ja saad kaasa twiitida aadressil: #EENet20

 Teate edastas: 
 Raili Somelar
 HITSA turundusjuht
 53 440 660 

Lisa kommentaar

Email again: