EENetil on külas noored töövarjud

07. juuni 2017

Foto: Ragnar Vutt

6.-8. juunini on HITSA struktuuriüksuse EENeti kontoris töövarjupraktikal Tartu Tamme Gümnaasiumi infotehnoloogia suuna õpilased. EENeti tegemistega tutvuvad Steve Martin Villemson, Robin Nõmmela, Tiit Tartlan ja Kateriina Keres.

Noored ootasid praktikat suure põnevusega ja tunnistasid, et isegi väike hirmuvärin oli hommikul saabudes põues. Esmalt tutvuti EENeti teenuste osakonnaga, värsked muljed esimesest päevast olid võõrustajatele suureks tunnustuseks. “Serveriruumis oli kõige lahedam see, et meile anti ka jõukohane hands-on ülesanne, saime ennast tõesti ka vajalikuna tunda ja midagi ära teha!” rõõmustas Steve. Tiit kiitis arendajate töötuba, sest see on töötamiseks väga mugavate võimalustega sisustatud ruum, seega on loomingulisel inimesel seal hea töötada. Robinile meeldis arenduskeskkondade teemaline ettekanne ning Kateriina märkis, et oli põnev olla terve päev töökeskkonnas, kus alguses jäi mulje, et räägiti võõras tehnilises keeles, kuid päeva lõpuks oli ta sellise uue keelemaailmaga juba harjunud.

Foto: Ragnar Vutt

Gümnasistid olid heaks tagasisideks ka EENeti töötajatele endile, sest noored töövarjud püüdsid selgitada tehnilisi lahendusi nii, et tegevusi oleks lihtne jälgida ning jagasid know-how kirjeldusi nii, nagu nad ise alustavate digikasvandikena seda maalima sooviksid tundma õppida.

Täna uurivad praktikandid lähemalt kasutajatoe praktilisi tegemisi erinevates hariduse IS keskkondades ja proovivad ise programmeerimise ülesandeid lahendada. Sama tihe päev ootab ees ka neljapäeval, kui tutvutakse EENetis majutatud SAISi ja ÕISi kasutajatele suunatud toega ning tehakse tutvust võrguosakonnas ette tulevate igapäevaste tehniliste küsimustega.

Töövarjupraktika on Tartu Tamme Gümnaasiumi infotehnoloogia õppesuunas läbiviidav pilootprojekt, milles osaleb partnerina ligi kümme teaduse või ärilise sisuga infotehnoloogia ettevõtet, kes pakuvad 11. klassi õpilastele paaripäevast suvepraktika võimalust oma ettevõttes. Lisaks EENetile saavad noored külastada ka Eesti Maaülikooli, Eesti Rahva Muuseumi, TÜ Loodusmuuseumi, TÜ molekulaar ja rakubioloogia instituuti, Rahvusarhiivi, Playtechi, 5DVision’it ja Teliat.

Lisa kommentaar

Email again: