Ka Eesti koolidel on nüüdsest võimalik litsentseeritud Chromebooke osta

03. aprill 2020

HITSA alustas 2018. aastal Google’iga läbirääkimisi selleks, et ka Eestis oleks võimalik osta litsentseeritud Chromebook arvuteid. Koostöös Haridus- ja teadusministeeriumi ning Tallinna Linnakantseleiga alguse saanud läbirääkimised on nüüdseks edukalt lõpule jõudnud ja ka Eestis on nüüd võimalik litsentseeritud Chromebooke tellida.

„Paljud Eesti koolid on Chromebookidest puudust tundnud. Kuna Balti riikides seni Chromebooki litsentsi polnud, polnud koolidel mõistlik ka neid osta – litsentsita puudub keskne haldus, mis aitab suure hulga seadmetega hakkama saada,“ ütles HITSA juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan.

Arvutid töötavad Chrome OS operatsioonisüsteemil ja tänu soodsale hinnale, turvalisusele ja lihtsusele on need maailmas populaarsed just haridusvaldkonnas. Näiteks USAs moodustavad need 60% haridusvaldkonna seadmetest ja Põhjamaades on paljud kohalikud omavalitsused varustanud kõik õpilased just Chromebookidega.

Võrreldes Eesti koolides levinud äriklassi arvutitega on Chromebooki hind 2-3 korda soodsam: 250-350 eurot. Koolide jaoks on väga tähtsad ka seadmete töökindlus, kasutusmugavus, käivitamise aeg, kerge kaal, haldamise lihtsus jmt näitajad, mis Chromebooki haridusvaldkonnas konkurentsivõimeliseks teevad. Suur eelis on Chromebooki aku kestvus - see peab vastu terve koolipäeva.

Esialgu on Google valinud Eestis kohalikeks edasimüüjateks Telia ja ATEA. „Meie jaoks oli tähtis, et turul oleks vähemalt kaks konkureerivat litsentseeritud Chromebook edasimüüjat. Samuti pakub Chromebookide turule tulek konkurentsi seni hariduses domineerinud Microsoftile,“ ütles HITSA Innovatsioonikeskuse projektijuht Aivar Hiio. “Lõplik valik seadmete osas peab jääma koolide ja koolipidajate teha, kuid HITSA tahab kindlustada, et Eesti koolidel oleks valikuvõimalus ning nad saaksid valikuid teha teadlikult.“

HITSA pakub ka Chromebookide koolitusi ning HITSA videokanalis on järelvaadatav Chromebooke tutvustav veebiseminar.

Chromebookid on kasutusel ka Rocca al Mare Roostiku kooli õpilastel

Kommentaarid

Tiia Parmo

24. apr

Kas võimalus litsentseeritud Chromebooke tellida laieneb ka huvikoolidele?

Lisa kommentaar

Email again: