Esimesed kuus koolimeeskonda said DigiKiirendis hoo sisse!

04. detsember 2018

4. detsembril anti Järveküla Koolis pidulikult üle DigiKiirendi arenguprogrammi tunnistused kuue Eesti kooli meeskonnale. Hariduse Infotehnoloogia SA uue programmi esimeses lennus osalesid koolid, kes oma digioskusi parandamist vajavateks olid hinnanud. Nüüd lihvitakse osalejate ja koolitajate muljete põhjal koolitused veelgi paremaks ning järgmise kahe aasta vältel saab DigiKiirendis hoogu juurde juba 60 kooli üle Eesti.

Programmi juhi Kairi Burnaševa sõnul on DigiKiirendi eripäraks see, et iga kooli teekond läbi „kiirendi“ on veidi erinev ja pandud kokku just selle konkreetse kooli vajadusi silmas pidades. "Püüdsime koole omalt poolt toetada viisil, mis vastaks kõige enam nende ootustele ja vajadustele. Osalenud koolide meeskonnad said väga hästi hakkama! Nii meie koolitajad kui haridustehnoloogid on kõiki väga kiitnud."

Kuuekuulises pilootprogrammis osales kuus kooli: Alu Kool ja Hagudi Põhikool Raplamaalt, Risti Kool ja Vasalemma Põhikool Harjumaalt ning Kullamaa Keskkool ja Risti Põhikool Läänemaalt. Õpetajad õppisid looma õppematerjale, tegema veebilehti ja animatsioone, süveneti internetiturvalisuse teemasse ning kõike õpitut rakendati kohe ka koolitundides.

Veebruaris alustavad DigiKiirendis 18 kooli Pärnumaalt, Viljandimaalt, Jõgevamaalt ja Lääne-Virumaalt. Sügisel alustavate koolide valik ja programmi kutsumine toimub märtsis-aprillis 2019.
Lisa kommentaar

Email again: