Euroopa Innovatsiooniakadeemias luuakse IT-valdkonna tulevikutooteid

04. juuli 2014

7.-25. juulini toimub Euroopa suurimas tehnoloogiapargis Sophia-Antipolises Lõuna-Prantsusmaal Euroopa Innovatsiooniakadeemia, millest oodatakse osa võtma 400 tudengit 50 riigist.

Osalevatest innovatsioonihuvilistest moodustatakse meeskonnad, kes rahvusvaheliste ekspertide juhendamisel loovad IT-valdkonna tulevikutooteid ja -teenuseid. Tudengeid juhendavad oma ala eksperdid Google´st, Microsoftist, Samsungist, Roviost ja Amadeusist, aga ka hulganisti äriinvestoreid ja erialade tippkoolitajaid UC Berkeley ja Stanfordi ülikoolist.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse hallatava IT Akadeemia programmi kaudu toetatakse 40 Eestis õppiva tudengi osalemist 1250.- euro suuruse stipendiumiga. Euroopa Innovatsiooniakadeemias õppimine võimaldab Eesti IT-tudengitel ennast erialaselt teostada, luua uusi ärimudeleid ja saada tuttavaks rahvusvaheliste ekspertidega. Need on olulised eeldused, et Eestis sünniks lähitulevikus veelgi enam tugevaid start-up ettevõtteid.

Euroopa Innovatsiooniakadeemia on Tallinna tehnikaülikoolist alguse saanud ettevõtmine, mis käesoleval aastal toimub juba neljandat korda. Varasemalt on programm toimunud Tallinnas, sel aastal aga esmakordselt väljaspool Eestit.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm valdkonna jaoks vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ning hariduse pakkumise arendamiseks Eesti ja välistudengitele. IT Akadeemia koondab tudengeid Tartu ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli IKT- erialadelt.

Rohkem infot vaata: http://www.itakadeemia.ee ja http://www.inacademy.eu

Lisa kommentaar

Email again: