GÉANTi projekt sai Euroopa Komisjonilt kõrgeima hinnangu

19. detsember 2013

19. detsembril andis Euroopa Komisjon GÉANTi võrku haldavale projektile (aprill 2009 kuni märts 2013) kõrgeima hinde -'suurepärane'-, mida on Euroopa rahastatud projektidest antud vaid 10%-le.

GÉANT on üks maailma arenenumaid võrgutaristuid, ühendades Euroopa rahvuslikke andmesidevõrke, sealhulgas HITSA struktuuriüksust Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk (EENet).

GÉANT on üleeuroopaline teaduse ja hariduse ülikiire magistraalvõrk, mis ühendab 38 Euroopa rahvuslikku teadus- ja haridusvõrku enam kui 40 riigis. Kokku kasutab GÉANTi võrku enam kui 8000 Euroopa teadus- ja kõrgharidusasutust ja 50 miljonit võrgukasutajat.

 GÉANTi võrku kasutavad peale asutuste ka erinevad teadusprojektid, näiteks toidujulgeolekuprojektid ning EENeti magistraalvõrgu kaudu ka kõik Eesti teaduse tippkeskused. Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi, Eesti Maaülikooli jt teadusasutuste andmemaht moodustab ca 80% EENeti võrgu koormusest.

 Teaduse ja innovatsiooni seisukohast on GÈANTi 500 Gbps võrk eluliselt vajalik andmemassiivide liigutamisel ja teadustöögruppide koostööks.

 Alates aprillist 2013 haldab GÉANTi võrku jätkuprojekt GN3plus, mis kestab märtsini 2015. 

 Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk EENet on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse struktuuriüksus. EENeti eesmärk on tagada teaduse, hariduse ja kultuuri jaoks vajalik infotehnoloogilise taristu areng ja stabiilne toimimine.

 

Samal teemal kaasarääkimiseks:

Twitter: https://twitter.com/GEANTnews

Facebook: https://www.facebook.com/GEANTnetwork

 

GÉANTist veel:

http://www.eenet.ee/EENet/GN3.html

 

 

Rohkem infot:

Maria Ristkok                                                                         Raili Somelar

EENeti võrguosakonna projektijuht                                    HITSA turundusjuht

Telefon: 7302114                                                                   Telefon: 53 440 660

Lisa kommentaar

Email again: