Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub Robotexile Küberpähklit purema

04. detsember 2015

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki 4.-6. detsembrini Robotexile oma teadmisi Küberpähkli mängus turvalisest internetikäitumisest proovile panema. Ajal, mil on käimas laiaulatuslik krüptoviirusega nakatamise kampaania, on tark ja turvaline internetikasutus oluline kõikidele internetikasutajatele.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ootab järgnevatel päevadel kõiki Robotexi külastajaid tehnoloogianäituse alale HITSA messiboksi, kus proovile saab panna Küberpähkli publikumängus oma teadmised turvalisest internetikäitumisest. Just praegu on Riigi Infosüsteemide Ameti sõnul liikvel palju viiruseid sisaldavaid e-kirju, millega kasutaja arvuti ja võrguketas krüpteeritakse ning edastatakse juhised lunaraha maksmiseks. Küberpähkli publikumäng paneb proovile just seda laadi teadmised, et igapäevane arvutikasutus oleks turvaline ning kasutaja oleks teadlik, kuidas internetis levivate ohtude eest oma andmeid kaitsta. Kõik mängus osalejaid premeeritakse üllatusauhinnaga ning osalevad 6. detsembril vinge LEGO Mindstorms EV3 kodukasutaja komplekti loosimises.
 

Lisaks küberturvalisusele tutvustab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus Bee-Boti abil programmeerimise algtõdesid ning multikanurgas saab kaasa elada lammaste õpetlikele seiklusele internetiavarustes.

HITSA viib läbi ka mitmeid robootika töötubasid lastele ja noortele. LEGO WeDo robotite töötoas saavad 5-9-aastased lapsed koos oma vanematega valmis ehitada robotalligaatori. Alg- ja põhikooli lapsed on oodatud mutukate meisterdamise töötuppa, kus IT Kolledži Robootikaklubi liikmete juhendamisel saab iga osaleja endale hambaharjast väikese vahva roboti meisterdada. Nutiroboti töötoas tutvuvad huvilised ainulaadse nutitelefoniga juhitava robotiga, mille ehitamisega saab hakkama iga tehnoloogiahuviline noor. Kuidas valmisehitatud robotile mõtteid pähe panna, mismoodi näeb välja roboti aju ja kuidas robot tegutsema saada, seda õpivad lapsed „LEGO Mindstorms EV3 robotputukade ralli“ töötoas. Gümnaasiuminoortel ning tudengitel on võimalus tutvust teha sumorobotite programmeerimisega, kusjuures töötoas osalemiseks ei pea olema eelnevaid teadmisi programmeerimisest.
Kõik töötoad on tasuta, nendesse saab registreerida enne Robotexi algust ja ka kohapeal. NB! Kohtade arv on piiratud! Töötubade ajakava ja registreerumise leiab Robotexi kodulehelt.

Järjekorras 15. Robotex toimub sel aastal 4.-6. detsembril TTÜ Spordihoones koostöös Tartu Ülikooli ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega.

Lisa kommentaar

Email again: