Heli Aru-Chabilan tutvustas EduTech Asia messil Eesti kogemust

04. november 2019

HITSA juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan tutvustab Singapuris toimuval EduTech Asia messi raames toimuval konverentsil Eesti riigi kogemusi ja plaane digitehnoloogia kasutamisel hariduses.

4. novembril tutvustas Heli Aru-Chabilan Singapuris hariduspoliitikat käsitleval konverentsil  "Education Policy Summit Asia" Eesti kogemusi, tuues eraldi välja era- ja avaliku sektori koostööd. "Tulevikku me ei tea, kuid saame seda koos  luua ning siin on tähtis eri sektorite koostöö. Heade näidetena HITSA tööst sain välja tuua IT Akadeemia programmi ja uue informaatika õppekava," kirjeldas Heli Aru-Chabilan. 

Hariduspoliitikat käsitlev konverents kuulub EduTech Asia messi programmi ning selle 21. sajandi haridusele ja oskustele keskendunud paneelis osalesid lisaks HITSA juhile veel Vietnami haridusteaduste instituudi juht prof. Le Anh Vinh, dr Jayantha Balasooriya Sri Lanka haridusministeeriumist,  Faysal Malik Pakistani IT ministeeriumist. Teise Euroopa esindana osales vestlusringis veel Soome Helsingi haridusameti arendusvaldkonna juht Marjo Kyllonen

4.-7. novembrini Singapuris toimuval haridustehnoloogia messil EduTech Asia osalevad koos Heli Aru-Chabilaniga veel projektijuhid Piret Lehiste ja 
Aivar Hiio ning andmearhitekt Peep Küngas. HITSA delegatsiooni üks prioriteete on tutvuda personaliseeritud õppe kogemustega maailmas, et kasutada saadud infot ära väljatöötamisel oleva Eesti lahenduse juures.


Lisainfo: EduTech Asia Lisa kommentaar

Email again: