Heli Aru-Chabilan esineb Münchenis tehisintellekti teemalisel konverentsil

07. oktoober 2019

HITSA juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan esineb 7. oktoobril Saksamaal kõrgetasemelisel tehisintellekti teemalisel konverentsil, kus tutvustab Eesti kogemust ja plaane selle tehnoloogia kasutuselevõtul.

Esmaspäeval, 7. oktoobril osaleb Heli Aru-Chabilan Baieri liidumaa digiasjade ministeeriumi kutsel Münchenis konverentsil "CODE BAVARIA. Bavarian Digital Summit 2019", et tutvustada Eesti kogemusi tehnoloogia kasutamise juurutamisel haridussüsteemis: "Tehisintellekti ja andmeanalüütika laialdase kasutuselevõtu eelduseks on investeerimine õpetajate koolitusse ning koolide toetamisse, sest nende uute tehnoloogiate kasutuselevõtuga muutub koolis palju. Kindlasti tuleb toetada eksperimenteerimist, maandades samas koolide riske," ütleb Heli Aru-Chabilan.

Kõrgetasemelise konverentsi avavad Baieri liidumaa peaminister Markus Söder ja digiasjade minister Judith Gerlach. Tehisintellekti pakutud võimaluste, aga ka sellega seotud eetiliste küsimuste üle arutlevad Saksamaa teadlased, ettevõtjad ja eksperdid. Välismaistest ekspertidest esineb konverentsil kõnega Suurbritannia tehisintellekti ameti strateegia ja rahvusvaheliste suhete juht Edward Teather.

Code Bavaria. Konverentsi koduleht

Lisa kommentaar

Email again: