HITSA ja LHV Pank maksavad parimate IKT eriala lõputöö autoritele stipendiumi

09. juuli 2015

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) valis välja tänavused parimad kõrgkooli info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonna lõputööd, mille autorid pälvisid LHV Panga stipendiumi.

Komisjon otsustas rakenduskõrghariduse lõputöö ja bakalaureusetöö 1500-eurose stipendiumi anda Eesti Infotehnoloogia Kolledži lõpetanud Kristjan Veskimäele töö eest „Platform-agnostic optical character recognition for invoice payment solution“, millega arendati arvelt makseandmeid leidvat makserakendust.Kristjan Veskimäe LHV ja HITSA stipendiaatKristjan Veskimäe, foto: HITSA                       


Parima magistritöö 3000-eurose stipendiumi saab Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli ühise tarkvaratehnika õppekava Cum Laude lõpetanud Jonas Kiiver töö eest "NFC Security Solution for Web Applications" mille sisuks on pakkuda välja uus kontaktivaba lähivälja tehnoloogia (NFC) autentimise ja signeerimise lahendus läbi Google Cloud Messaging teenuse ja NFC Java Card’i.


Jonas Kiiver HITSA ja LHV stipendiaat
Jonas Kiiver, foto: HITSA                      


LHV Panga stipendiumiga soodustatakse tudengeid omandama ja kasutama IKT-alaseid teadmisi ning oskusi väljaspool IKT sektorit, tunnustades Eesti kõrgkoolides kaitstud Iõputöid, millega tudengid panustavad Eesti finantssektori või mõne muu majandussektori arengusse.

Stipendiumikomisjoni esimees Pirjo Vanem LHV Pangast kiitis kõiki kandidaate. „Oli hea meel näha nii palju töid, mis kvalifitseerusid konkursi tingimustele, ja nende lõputööde sisu on väga väärtuslik panus Eesti majandusse. Kandidaadid on näidanud, kuidas IT teadmisi saab rakendada näiliselt IKT-st kaugemates valdkondades; ja eriti tore oli, et mitu tööd keskendus otseselt fintech-teemadele.“
Tänavuste kandideerijate üldist head taset näitas ka see, et parim magistritöö selgus kirglike vaidluste tulemusena. Komisjon tunnustas töid, millel lisaks heale teostusele on selge praktiline väärtus, ütles Pirjo Vanem.

LHV Panga stipendiumi rahastab LHV Pank, stipendiumi määramist koordineerib HITSA IT Akadeemia programmi kaudu. „LHV Panga stipendium on esimene, mis soosib IKT tudengite oskuste rakendamist muus majandusvaldkonnas, et see avaldaks soodsat mõju äritegevusele,“ selgitas HITSA IT Akadeemia programmijuht Marily Hendrikson.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm valdkonna jaoks vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ning IKT hariduse pakkumise arendamiseks Eesti- ja välistudengitele. IT Akadeemia programmi vahenditest finantseeritakse õppekvaliteedi parandamise meetmeid, makstakse tudengitele stipendiume ning viiakse läbi rahvusvahelist turundustegevust. IT Akadeemia programmi haldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.


Lisainfo:
Marily Hendrikson
Hariduse Infotehnoloogia SA
IT Akadeemia programmijuht
Tel 628 5811
E-post: marily.hendrikson@hitsa.ee

Lisa kommentaar

Email again: