HITSA juhtkond kohtus haridus- ja teadusministriga

06. august 2014

4. augustil külastas Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutust haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, haridus- ja teadusministeeriumi kantsler ning HITSA nõukogu esimees Janar Holm ja ministri nõunik Gertrud Kasemaa.

Nõupidamisel HITSA juhatusega sai minister ülevaate HITSA ajaloost, struktuurist, peamistest tegevustest ja probleemidest. Lisaks arutati elukestva õppe strateegia rakendamist ning HITSA rolli selles, IKT kõrghariduse toetusprogrammide jätkurahastamist, IT Kolledži arengut ja teisi seotud teemasid.

5. augustil pakkus minister Ossinovski  ametilõuna Eestis visiidil viibivale Omaani Sultanaadi kaubandus- ja tööstusministrile Dr. Ali Masoud Al Sunaidy’le. Lõunasöögil osalesid ka Omaani Information Technology Authority (ITA) peadirektor Dr. Salim Sultan Al Ruzaiqi ja ITA juhtivtöötaja Nasser Masaaod Al Khayari. Eesti poolelt osalesid HTMist nõunik Jaak Anton ning Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Kalmar Kurs, HITSA juhatuse esimees Erki Urva, SA Archimedes juhatuse esimees Rait Toompere ning Nortali juhatuse esimees Priit Alamäe.

Kahetunnise kohtumise ajal vahetasid ministrid mõtteid väga erinevatel hariduse ja tehnoloogia arenguga seotud teemadel, peatudes ka mõlema riigi tulevikuvaadetel ning ühiskonna arengul. Pikemalt arutleti digihariduse tuleviku üle, mil moel tänapäevane tehnoloogia on tunginud meie igapäevaellu ning kuidas see mõjutab noorte tavasid ja ellusuhtumist. 


Lisainfo:
Laura Vetik
Kommunikatsioonispetsialist
tel 6510106, mob 550 7255
e-post laura.vetik@hitsa.ee

Lisa kommentaar

Email again: