HITSA kuulutab välja konkursi koolide tunnustamiseks

09. märts 2020

Konkursiga Tehnoloogiatäht tahab HITSA tõsta esile koole, kes on loonud noortele digipädevuste ja IKT* õppimiseks parimad võimalused. Konkursi auhinnafond on 15 000 eurot ning kõik finaali jõudnud saavad lisaks tunnustusplaadi “Tehnoloogiatäht 2020”.

NB! Lükkasime konkursi tähtaega edasi - uus tähtaeg on 14. oktoober 2020.

Konkursile on oodatud üldhariduskoolid

Kõik finaali pääsenud koolid saavad tunnustusmärgi “Tehnoloogiatäht 2020”, millele lisanduvad auhinnad viiele parimale.

“Konkursiga tahame üles leida Eesti koolide parimad praktikad, esile tõsta ja tunnustada koolimeeskondi, kes teevad IT-ainete õpetamisel suurepärast tööd,” ütles HITSA juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan. “Loodan väga, et need näited inspireerivad ka paljusid teisi koole üle Eesti!”

Konkursi projektijuht, HITSA analüütik Margit Grauen ütles, et konkursi keskmes on õpilaste oskused. “On väga oluline, et Eesti koolilõpetajad saaksid koolist võimalikult mitmekesised ja head tehnoloogiateadmised ning oskaks lisaks kasutamisele ka ise uusi tooteid ja teenuseid luua.”


Kuidas osaleda?

Konkursil osalemiseks tuleb koolidel hiljemalt 14. aprillil 2020 esitada oma digipädevuste ja IKT-õppimise kirjeldus koos illustreeriva visuaalse materjaliga, kas see on videolõik, koomiks vms seda saavad kooli õpetajad ja õpilased koos otsustada.

Hindamine

Konkursitöid hindavad HITSA, Haridus- ja teadusministeeriumi, üldhariduskoolide, ülikoolide, kutsekoolide ja ettevõtete esindajad.

Auhinnad

Kõik finaali jõudnud koolid saavad tunnustusplaadi “Tehnoloogiatäht 2020”. Viis parimat saavad lisaks 3000 eurot koolitusteks või tehnoloogiahariduse taseme tõstmiseks vajalike seadmete ostuks. Võitjad tehakse teatavaks ja auhinnad ning tunnustusplaadid antakse koolidele pidulikult üle juuni alguses.

_____________
* IKT - info- ja kommunikatsioonitehnoloogia


Lisainfo:
Margit Grauen, HITSA analüütik
margit.grauen@hitsa.ee


Lisa kommentaar

Email again: