Kutsume koole osalema Chromebook arvutite ühishankes

26. juuni 2020

NB! Hanke tehniliste detailide paika panemiseni võtame vastu volikirju. Hetkel tähtajaks 16. oktoober.

Valmistame koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga ette ühishanget, millega koolid saavad soodsamatel tingimustel soetada Chromebook arvuteid. Ostu rahastavad koolipidajad oma eelarvelistest vahenditest.

2020. aastast on Eesti Chrome Education litsentsi piirkond, mis tähendab, et Chromebook seadmeid on võimalik hallata ja soetada suurtes kogustes.

Mitmed Eesti naaberriikide omavalitsused on otsustanud hankida igale õpilasele isikliku Chromebook-seadme, et võimaldada paremat ligipääsu digitaalsetele keskkondadele ja suuremat õppetöö personaliseerimist. Ka Eestis on koole, kus Chromebooke kasutatakse (Tallinna Lilleküla Gümnaasium ja Gustav Adolfi Gümnaasium nende kogemusega saate tutvuda veebiseminari vahendusel).

Koolid otsustasid Chromebookide kasuks, kuna seadmed on soodsad (hind alates 250-300€), turvalised, lihtsalt käsitletavad, lisaks käivituvad seadmed kiiresti ja nende aku kestab terve koolipäeva. "Chromebookiga saavad hakkama kõik - see sobib nii algajale algklassiõpilasele kui ka gümnaasiumiõpetajale ning seadme kasutamise koolitus kestab vaid veerand tundi, " ütles Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere. "Eriti hästi sobib see koolidele, kes kasutavad Google teenuseid või erinevaid veebipõhiseid keskkondi."

Vaata ka Chromebooki videotutvustust (inglise keeles): 


Pealtnäha on tegemist tavalise sülearvutiga, aga päris nii see tegelikult pole. Kui enamik meist on harjunud kasutama Windowsi või MacOS operatsioonisüsteeme, siis Chromebookid kasutavad Google'i poolt just haridusasutusi silmas pidades välja töötatud ChromeOS-i. 

Chromebook ei sobi mahukamate multimeediaülesannete tegemiseks, teatud Windowsi-põhiste seadmetega kasutamiseks ja ka mõnede robootikavahendite kasutamine on vajalike rakenduste puudumise tõttu veel keeruline. Samuti on Chrombeookide puhul tähtis, et koolis oleks wifi võrk, kuna seadmed on mõeldud peamiselt veebi teel kasutamiseks.

huvist hankes osaleda andke teada 15. septembriks

Hankes osalemisest huvitatud koolipidajatel palume endast teada anda 15. septembriks 2020. Lisainfo ja hankes osalemise tingimused.

Viisime 25. augustil läbi ühishanke teabepäeva, mille slaidid leiad siit: Chromebooke tutvustavad slaidid ja üldslaidid. Sügisest algavad taas ka Chromebooke ja Windows arvuteid kõrvutavad koolitused: registreeru 17.09.2020 või 18.11.2020 toimuvale koolitusele.

Kommentaarid

Tiina Treibold

24. aug

Mis on Chromebooki eelis?

Aivar Hiio

26. aug

Peamiselt on eeliseks hind, aga ka pikk aku eluiga, lihtne keskne haldus, kiire käivitusaeg (tänu kahele operatsioonisüsteemile ei ole kunagi kasutajale märgata tarkvarauuendused) ja turvalisus. Nagu ülal mainitud, siis kõigeks seade ei sobi, aga suur enamik sellest, mida teete tavaarvutiga, on tehtav ka Chromebookiga.

Lisa kommentaar

Email again: