HITSA õpetab Robotexi töötubades robotitele mõtteid pähe panema

24. november 2015

4.-6. detsembrini toimuval Robotexil saab kaasa elada robotite võistlustele ning ise põnevates töötubades kätt proovida. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse töötubades õpetatakse roboteid ehitama ja programmeerima. Samuti on kõigil huvilistel võimalus osaleda Küberpähkli publikumängus, kus auhinnaks on uhke robootikakomplekt.

Paralleelselt robotivõistlustega toimuval Tehnoloogianäitusel on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus esindatud messiboksiga, kus saab tutvuda internetiturvalisuse ja küberkaitse teemade ning IT-kõrghariduse võimalustega. Kõik huvilised on oodatud osalema Küberpähkli publikumängus, kus saab testida oma teadlikkust internetiturvalisusest ning laiendada silmaringi küberkaitse valdkonnas. 6. detsembril, Robotexi viimastel tundidel loositakse kõigi publikumängus osalejate vahel välja LEGO Mindstorms EV3 robootikakomplekt.

HITSA viib läbi ka mitmeid robootika töötubasid lastele ja noortele. LEGO WeDo robotite töötoas saavad 5-9-aastased lapsed koos oma vanematega valmis ehitada robot-alligaatori. Alg- ja põhikooli lapsed on oodatud „Mutukate meisterdamise töötuppa“, kus IT Kolledži Robootikaklubi juhendamisel saab iga osaleja endale hambaharjast väikese vahva roboti meisterdada. Nutiroboti töötoas tutvuvad huvilised nutitelefoni abil juhitava robotiga, mille ehitamisega saab hakkama iga tehnoloogiahuviline noor. Kuidas aga robotile mõtteid pähe panna, mismoodi näeb välja roboti aju ja kuidas robot tegutsema saada, seda õpivad lapsed „LEGO Mindstorms EV3 robot-putukate ralli“ töötoas. Gümnaasiuminoortel ning tudengitel on võimalus tutvust teha sumorobotite programmeerimisega.
 

Kõik töötoad on tasuta, nendesse saab registreerida enne Robotexi algust ja ka kohapeal. NB! Kohtade arv on piiratud! Töötubade ajakava ja registreerumise leiab Robotexi kodulehelt.

Robotex on Põhja-Euroopa suurim robotivõistlus, kus robotid võistlevad jalgpallis, sumos, veerallis, joonejärgimises, merepäästes ja labürindi läbimises. Lisaks robotivõistlustele on toimumas ka suur Tehnoloogianäitus, kus erinevad ettevõtted on väljas oma innovaatilisemate lahendustega. Robotex on tasuta kogupereüritus, võistlustele ja Tehnoloogianäitusele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus on Robotexi kaaskorraldaja.

Lisainfo:
Mari-Liis Peets
Hariduse Infotehnoloogia SA
ProgeTiigri programmijuht
Tel +372 530 31350
mari-liis.peets@hitsa.ee

Lisa kommentaar

Email again: