HITSA digiloovtööde konkursil osaleb üle 500 õpilase

08. märts 2016

HITSA digiloovtööde konkursist „Maailmariik Eesti“ võtab osa üle 500 õpilase, kes esitasid 175 tööd. Osalejaid on lasteaedadest, koolidest ja kutsekoolidest üle Eesti, kõige enam laekus töid Harjumaalt. Konkursi suur finaal toimub 23. aprillil 2016.

Põhikooli riiklikus õppekavas on öeldud, et iga kool peab korraldama põhikooli III kooliastmes õpilastele läbivatest teemadest lähtuva või õppeaineid lõimiva loovtöö. HITSA konkursiga ühendame loovtööde tegemise ja digioskuste arendamise, et õpilastel oleks rohkem võimalusi oma uuenduslike ideede rakendamiseks,“ selgitab õpilastööde konkursi korraldaja, HITSA sisuvaldkonnajuht Inga Kõue.

Harjumaalt osaleb üle 200 lapse, kes esitasid 57 digiloovtööd. Konkursi kategooriatest olid populaarseimad 3D-tehnoloogia ja animatsioonid. Konkursile laekunud töid hinnatakse viies vanuserühmas, finalistid selguvad aprilli alguseks.

Konkursi finaal toimub 23. aprillil Tallinna Kultuurikatlas HITSA tehnoloogiapäeval. HITSA tehnoloogiapäev on tasuta kogupereüritus, kus nii lapsed kui täiskasvanud saavad uudistada, kuidas töötavad Eesti innovaatilisemad tehnoloogiad. Loe tehnoloogiapäeva kohta lähemalt SIIT.

Digiloovtööde konkurssi korraldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kolmandat aastat.


Lisa kommentaar

Email again: