HITSA osaleb peresõbraliku tööandja programmis

18. oktoober 2019

HITSA pälvis peresõbraliku tööandja algmärgise. 17. oktoobril pidulikul tunnustamisüritusel andsid sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman peresõbraliku tööandja märgised ühtekokku 54 tööandjale. HITSA esindajana oli märgist vastu võtmas meie personalijuht Raili Sassian.


Oleme HITSAs veendnud, et meie suurim vara on HITSA inimesed. Just nende abil oleme jõudnud sinna, kus oleme. Hea töö eelduseks on aga töö- ja pereelu tasakaal. Peresõbraliku tööandja programmiga liitusimegi, et rõhutada töötajate olulisust ning tegeleda nende heaoluga veelgi süsteemsemalt.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul tähendab peresõbralikkus töötajate toetamist nende igas eluetapis. “Märgise pälvinud tööandjad on teinud suuri pingutusi selleks, et toetada oma töötajaid ning väärivad selle eest kahtlemata tunnustust, sest nad soovivad arvestada nii praeguste kui ka tulevaste töötajate vajadustega.“

Rahvastikuminister Riina Solman sõnas, et peresõbralike põhimõtete järgimine toob kaasa positiivset mõju nii töötajatele kui ka tööandjatele. “Üha enam töötajaid hindab tööandja valikul pere- ja tööelu ühildamise võimalusi, et elada tasakaalukamat elu. Nii jõuab tööturule ka neid inimesi, kes muidu sellest välja jääksid, aidates seega leevendada tööjõupuudust.“

HITSA puhul tõi hindamiskomisjon välja, et "HITSA tegevuskava toetab kogu organisatsiooni arengut. Komisjonile meeldib, et kõige olulisemale kohale on seatud inimene ja tema arengu toetamine. Planeeritavad tegevused toovad organisatsiooni muutusi ja värskust. On näha tugevat juhtkonna toetust."

Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat, misjärel väljastatakse organisatsioonile lõppmärgis, kas pronks-, hõbe- või kuldtasemel. Konsulteerimis- ja hindamisprotsess kätkeb endas tööelu erinevaid aspekte, alates värbamisest kuni töösuhte lõpetamiseni, hõlmates muu hulgas töötajate tunnustamist ja professionaalse arengu toetamist ning organisatsiooni hea töökeskkonna, suhtlemiskliima, organisatsioonikultuuri ja info liikumise tagamist.

Lisa kommentaar

Email again: