HITSA-t külastasid Baltimaade koolijuhid

03. märts 2017

Briti Nõukogu korraldatud rahvusvahelise hariduskonverentsi „Leading Change in a Changing World“ raames külastasid täna, 3. märtsil HITSA Nutiklassi ligi 20 Läti ja Leedu koolijuhti.

HITSA juhatuse liige Ene Koitla, koolitusvaldkonna juht Egle Kampus ning ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets tutvustasid väliskülalistele Eesti e-hariduse teemasid ning käimasolevaid olulisemaid haridusprojekte. Põhjalikum ülevaade anti õpetajate digipädevustest ning õpetajakoolitusest, tutvustades digipädevusmudelit ning selle rakendamisvõimalusi ja praktikaid Eesti koolides. Lisaks tutvustati ProgeTiigri programmi ja selle raames tehtavaid tegevusi.

"Baltimaade koolijuhtidel oli mitmeid küsimusi HITSA koolituste osas, õpetajate digipädevused pakkusid palju huvi ja ProgeTiigri programm pani kõigil silmad särama, et nii saabki asju teha," ütles Ene Koitla. "Jõuti ühisele arusaamisele, et kui Eestis seda tehakse, siis ei ole mingi probleem neid tegevusi teha ka Lätis ja Leedus."

Külalised said ka ise Nutiklassi tegevusi katsetada, ProgeTiigri programmijuhi abiga meisterdasid koolijuhid MakeyMakey’ga ja proovisid kätt Bee-bot´idega.

Lisa kommentaar

Email again: