HITSA tehnoloogiapäeval saab innovatsiooni käega katsuda

16. aprill 2016

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab 23. aprillil Kultuurikatlas tehnoloogiapäeva, kus lastele ja noortele esitletakse uudseid tehnoloogiaid, mida kohapeal ise järele proovida saab. Ürituse raames toimub ka HITSA õpilaskonkursi „Maailmariik Eesti“ finaal, kus selgitatakse välja võitjad. Tehnoloogiapäev on tasuta ja tegemist jätkub igas vanuses külastajale.

„Soovime üritusega näidata, et digiteemad on tänapäeval kõikides tegevusvaldkondades ning julgustada noori selle maailmaga tutvuma,“ ütles HITSA juhatuse liige Ene Koitla. „Lapsed tahavad ikka kõike käega katsuda või ise järele proovida. Seepärast valisimegi tehnoloogiapäevale formaadi, mis võimaldab lastel ise aktiivselt osaleda.“ 

Üritusel osaleb üle 30 Eesti ettevõtja ja organisatsiooni ning tegemist leidub nii lastele kui vanematele. Näiteks saab geeni kiirtestiga kontrollida oma soodumusi, teha endast 3D-mudeli, luua hologrammi ja panna selle peopesal tantsima, näha, kuidas DJ arvutis muusika sünnib, panna end proovile Rakett 69 katsetes, droone lennutada jpm. Kohal on ka Arengufond, kes räägib, millised ametid meid tulevikus ees ootavad.    

Tehnoloogiapäeval saab tutvuda ka noorte poolt loodud digitaalsete töödega, sest ürituse raames toimub HITSA õpilaskonkursi „Maailmariik Eesti“ finaal. Ligi kolmsada finalisti üle kogu Eesti esitlevad oma konkursitöid ning välja selgitatakse võitjad. Finaali pääsenud tööde nimekirja leiab HITSA kodulehelt: http://www.hitsa.ee/uudised-1/konkursi-maailmariik-eesti-finalistid.  

HITSA tehnoloogiapäev toimub 23. aprillil kell 10.30-17.00 Tallinnas, Kultuurikatlas. Üritus on tasuta!

Päeva juhib Jüri Muttika, kontserdi annab Karl-Erik Taukar. Anna teada oma tulekust Facebookis

Vaata ajakava siit.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) eesmärgiks on IT-hariduse toetamine ja tänapäevase tehnoloogia juurutamine kõikide tasemete haridusasutustes, nende varustamine moodsate infosüsteemidega, ning kõrge kvalifikatsiooniga IKT-spetsialistide ettevalmistamise tagamine.


Lisa kommentaar

Email again: