HITSA tõlkis eesti keelde Codecademy programmeerimise õpikeskkonna

12. märts 2014

Maailmas kiiresti populaarsust kogunud tasuta e-õppekeskkond Codecademy võimaldab igal huvilisel omal käel, interaktiivselt ja mänguliselt programmeerimist õppida. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse eestvedamisel on eesti keel üks esimestest Codecademy ametlikest töökeeltest pärast inglise keelt.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) näeb vajadust pakkuda programmeerimise iseseisvaks õppeks toetavat materjali, mis hõlbustaks koodikirjutamise õpetamist ja õppimist nii haridusasutustes kui ka laiemalt. 2011. aastal New Yorgis loodud iduettevõtte (start-up) Codecademy õpikeskkonna abil on kodulehtede tegemise ja rakenduste loomise õppimine lihtsam kui kunagi varem ja selleks ei pea olema varasemaid eelteadmisi. 
”Codecademy meeskond on uhke, et saame kaasa aidata Eesti järgmise generatsiooni programmeerijate õpetamisele,” märkis Codecademy  kaasasutaja ja tegevjuht Zach Sims.
“Oleme väga rõõmsad, et meie e-õppekeskkond valiti üheks vahendiks, mille abil õpilased saavad programmeerimist õppida ja ootame põnevusega, kuidas projekt areneb.”

Programmeerivad lapsed
* HITSA eestvedamisel on nüüdsest omal käel programmeerimise õppimine veelgi lihtsam. 

Codecademy on loonud veebipõhised kursused kuue programmeerimiskeele õppimiseks: Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby ja HTML/CSS. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse rahastusel on nüüdsest eesti keeles võimalik õppida HTML/CSS ja JavaScript programmeerimiskeeli. “Meile on oluline, et programmeerimisõpe on kättesaadav võimalikult laiale ringile huvilistele. Tänu Codecademy kahe kursuse tõlkimisele on programmeerimise õppimine nüüd lihtsam ja laiemalt kättesaadavam. Järgmisena kavatseme ära tõlkida jQuery programmeerimiskeele kursuse,” märkis HITSA juhatuse liige Ene Koitla.
Kursuseid on võimalik läbida, alustades lihtsamatest ja lõpetades raskemate ülesannetega. Õpetajad saavad kasutada tõlgitud kursuseid üldhariduskoolides õppeprotsessis kui vahendeid programmeerimiskeelte iseseisvaks õppimiseks.

 keskkonnal on miljoneid kasutajaid. Asu kohe oma programmeerimisoskust arendama,
täpsemad juhendid leiad HITSA Innovatsioonikeskuse veebilehelt.

 

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) eesmärgiks on IT-hariduse toetamine ja tänapäevase tehnoloogia juurutamine kõikide tasemete haridusasutustes, nende varustamine moodsate infosüsteemidega, ning kõrge kvalifikatsiooniga IKT spetsialistide ettevalmistamise tagamine.

Lisainfo:
Raili Somelar
Turunduse ja kommunikatsioonijuht
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
53 440 660
raili.somelar@hitsa.eeKommentaarid

su e

26. nov

swag

Lisa kommentaar

Email again: