HITSA töötajad lähevad tundi andma Kullamaa Keskkooli ja Märjamaa Gümnaasiumisse

09. märts 2015

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus on liitunud algatusega „Reaalainetega edukaks“. HITSA töötajad annavad 10. märtsil külalisõpetajatena tunde Kullamaa keskkoolis ja Märjamaa gümnaasiumis.

HITSA üks eesmärk on populariseerida info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alast haridust ning teha tihedat koostööd IKT sektori ettevõtete, riigi ja ülikoolide vahel. IKT erialad annavad kõrgkooli lõpetanud noorele head töövõimalused, kuid nendele erialadele õppima asumiseks on reaalaineteoskus väga oluline. Üheskoos Tagasi Kooli programmiga soovib HITSA näidata, et IKT on meie ümber kõikjal: lisaks IKT sektorile meditsiinist metsanduseni, energeetikast turismitööstuseni, näiteks.

„Iga eluala tulevik on digitaalne: tule õpi IKTd!“ on HITSA üks tunnuslauseid, mis on ajendatud president Toomas Hendrik Ilvese käesoleva õppeaasta avaloengust Eesti Infotehnoloogia Kolledžis. HITSA juhatuse esimehe Erki Urva sõnul on IKT erialade õppureil ja lõpetajatel ootamas lai tööpõld. Koolitundides on teemaks IKT erialade lõpetajate tulevikuväljavaated ja võimalused ning kuidas Eestist lahkumatagi saab teha selles valdkonnas rahvusvahelist karjääri.

HITSA panustab sellele, et igal aastal asuks IKT erialadele Eesti kõrgkoolides õppima tuhat uut üliõpilast Eestist ning et kõik, kes IKT erialadele ülikooli astunud on, ka lõpudiplomi saaksid.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus toetab IKT oskuste tarka kasutamist õpetamises ja õppimises ning tegutseb selle nimel, et igal õpetajal üldhariduskoolis, kutsekoolis ja kõrgkoolis oleks tänapäevased digipädevused ning julgustab neid õppetöös kasutama. HITSA veab tehnoloogiaharidust populariseerivat ProgeTiigri programmi, uudiste ja õppevahendite portaali Koolielu, haldab ja arendab õppuritele olulisi infosüsteeme SAIS ja ÕIS ning Moodle, samuti plagiaadituvastussüsteemi KRATT. IKT kõrgharidusega seotud teemasid koondab eelkõige IT Akadeemia.

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) algatus „Reaalainetega edukaks“ toimub koostöös „Tagasi kooli“ meeskonnaga juba kolmandat korda. Kahel varasemal aastal on õpetatud kokku rohkem kui 400 külalistunnis kõikjal Eestis. Algatuse patroon on Eesti Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm, külalisõpetajatena on koolidesse suundumas näiteks ka Eesti Telekomi, Playtech Estonia, Levira, Microsoft Estonia, Tieto Estonia, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli, IT Kolledži, Tallinna Teaduspargi Tehnopol, Kühne + Nageli, Uptime’i ja veel teistegi organisatsioonide töötajad.

Lisainfo:
Epp Alatalu
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Hariduse Infotehnoloogia SA
Tel 6285887; 5121721
epp.alatalu@hitsa.ee
www.hitsa.ee

Lisa kommentaar

Email again: