HITSA tutvustab rahvusvahelisel konverentsil Eesti e-õppe kogemust

17. mai 2020

Täna algaval rahvusvahelisel e-valitsemise konverentsil tutvustab HITSA Eesti e-õppe valdkonda. Kuuendat korda toimuv konverents keskendub tänavu digimuutuste elluviimisele ja on pühendatud 50 aasta möödumisele inimeste jõudmisest Kuule. E-riigi akadeemia korraldatav konverents kannab nime “Giant leaps start with small steps” ja toimub 18.–21. mail veebikeskkonnas egovconference.ee.

E-riigi Akadeemia arendusdirektori Hannes Astoki sõnul on rahvusvahelisele publikule suunatud e-valitsemise konverents senini propageerinud e-valitsemist ja digilahenduste kasutamist riigivalitsemises. “Liikumispiirangud annavad hea võimaluse e-riigi huvilistele tõestada, et e-teenuseid ja Internetti kasutades pole ükski tegevus takistatud, ka konverentsi läbiviimine,” ütles Astok.

Sama mõtte illustreerimiseks sobib hästi ka teema, mille HITSA konverentsile toob: "Eestis sujus üleminek kriisiaegsele e-õppele üllatavalt hästi. Otsekui oleksime selleks ammu valmistunud," ütles HITSA juht Heli Aru-Chabilan. "Tegelikult võib öelda, et teatud viisil olemegi - juba ligi veerandsajandi jooksul on Eestis tehtud otsuseid, mis nüüd, kriisi ajal, väärtuslikku saaki annavad."

HITSA annab rahvusvahelisel konverentsi Expo-osas ülevaate, kuidas Eesti koolid distantsõppele üle läksid, lisaks tutvustab Eesti e-hariduse ajalugu ning ka tulevikku suunatud algatusi.

Konverentsil esinevad rahvusvahelised ja Eesti e-riigi eksperdid ning esitletakse mitmete riikide digipöörde kogemusi. Konverentsipäevad tipnevad reaalajas toimuvate interaktiivsete aruteludega, mis on vaadatavad igas ajavööndis. E-riigi akadeemia teatel on tänavu konverentsil rekordarv osalejaid - 940 osalejat 129 riigist

Tänavused konverentsiteemad keskenduvad valitsuste praegustele väljakutsetele, kuidas aidata oma kodanikel korraldada oma elu ja ettevõtlust veebikeskkonnas. Konverentsi teemad 2020. aastal:

  • Visioonist konkreetsete sammudeni: millised on olulisimad tegevused digipöörde elluviimisel ja millest peaks alustama?
  • Kuidas muuta digiteemad riigi arengu läbivaks koostisosaks ja kuidas neid tegevusi rahastada?
  • Suurte muudatustega kohanemine: kuidas mõjutab valitsust pilvepõhistele teenustele üleminek?

Neljapäevase konverentsi avab Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid. Konverentsil esinevad teiste seas Aafrika Liidu infrastruktuuri ja energeetikavolinik Amani Abou-Zeid, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT-asekantsler Siim Sikkut, tehnoloogiatrendide ja ettevõtete innovatsiooni ekspert David Rowan, ning e-riigi eestvedajad Eestist ja kogu maailmast.

Lisainfo:

E-valitsemise konverents on iga-aastane rahvusvahelisele arengukoostööle suunatud üritus, mida korraldab E-riigi Akadeemia (eGA) alates 2015. aastast. Tänavuse konverentsi toimumist toetavad Eesti Välisministeerium, Rootsi Valitsus, U-LEAD with Europe, Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Tallinna linn.

Lisa kommentaar

Email again: