Maailmapank uudistas ProgeTiigrit

04. november 2014

Eile, 3. novembril kohtus HITSA juhatus Maailmapanga ökonomisti Indhira Santosega, kes viibis koos oma kolleegidega Eestis seoses järjekordse Maailma Arenguraporti ettevalmistusega. Santos tutvus tehnoloogiavõimaluste kasutamisega Eesti hariduses, et rakendada Eesti kogemusi kehvemate võimalustega arengumaades.

Kohtumisel tutvustasid HITSA esindajad sihtasutuse ajalugu ja tegevust, keskendudes eriti digipöördele Eesti hariduses. Suurt huvi äratas ProgeTiigri programm ning programmeerimise õpetuse integreerimine kooliprogrammi. Samuti tutvustati külalistele HITSA uue nutiklassi ning kaasaegse tehnoloogia võimalusi õpetamise muutmiseks digiajastul. Maailmapanga esindajat huvitas just see, kuidas saab Eesti kogemust rakendada kehvemate võimalustega arengumaades.

HITSA juhatuse esimees Erki Urva märkis, et järjekordselt oli võimalik kogeda, millist positiivset muljet avaldavad Eesti edusammud e-riigi rajamisel ning kaasaegsete tehnoloogiate juurutamisel hariduselus.

Maailmapanga delegatsioon uurib 2016. aasta Maailma Arenguraporti jaoks, kuivõrd aitab internet kaasa majanduskasvule, millised on interneti mõjud sotsiaalsetele ja  majanduslikele võimalustele ning kuidas see mõjutab avaliku sektori teenuste efektiivsust. Eesmärgiks on kaardistada, mis on edu toonud ning kuidas saavad riigid internetti veelgi paremini
arenguks kasutada.


Pildil HITSA juhatuse esimees ning Maailmapanga ökonomist Indhira Santos.

Lisa kommentaar

Email again: